Sınırsız istekler

Mali Kongre öncesi kulüpler yine Futbol Federasyonu'nun kapısına dayandı. 'Borçlar ertelensin ve yayın gelirleri arttırılsın' taleplerine bu yıl yeni istekler de eklendi...

Giriş Tarihi: 11.6.2013
Futbolda gözler Türkiye Futbol Federasyonu'nun 18 Haziran'da Ankara'da yapılacak olan Mali Genel Kurulu'na çevrildi. Süper Lig ve alt lig kulüplerinin başkan ve yöneticileri ekonomik dar boğazda olduklarını dile getirip, TFF'ye çözüm önerilerini sunacak. Kulüpler her sezon olduğu gibi yine vergi borcu, yayın, Spor Toto ve İddaa gelirlerini gündeme getirecek. Borçlu kulüpler ekonomik çıkmazdan kurtulmak için vergi borçlarının affedilmesini, bu konuda Maliye Bakanlığı ile görüşülmesini ve kesin bir sonuca varılmasını TFF'den isteyecek. Vergi borçlarının da affedilmesi veya uzun vadeli, düşük faizle ödenmesi konusunda da yine TFF'nin Maliye Bakanlığı ile anlaşma sağlaması talep edilecek. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek daha önce vergi affının söz konusu olmayacağını söylemişti.

SÜPER LİG KULÜPLERİNDEN SÜPER İSTEKLER

Süper Lig'de yer alan kulüplerin istekleri de süper olacak. Mali Genel Kurul'da kulüpler adına Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Halil Ünal konuşup, TFF'den kulüplerin isteklerini şöyle sıralayacak...
Kulüplerin çoğu borç batağında bu yüzden vergi borçları affedilsin. Affedilmediği takdirde uzun vadeli ve düşük faizli kredi verilsin.
Kulüpler için önem taşıyan Spor Toto ve İddaa gelirleri artırılsın
Gündüz maçı nedeniyle yayıncı kuruluş ile şartlar net ve kesin olarak konuşulsun. Yayıncı kuruluşun gelirleri düşmesin.
Galibiyetlerde kulüplere ödenen para artırılsın.
Avrupa kupalarına giden takımlara Futbol Federasyonu ve yayıncı kuruluş maddi katkı sağlasın. Bunun için kriterler konulsun.
ŞampiyonlarLigi ve UEFA Avrupa Ligi'ne katılacak takımlara farklı ödemeler yapılsın.
18 kişilik maç kadrosunda alt yapıda bulunan ve oynayan futbolcu için kulüplere fazla teşvik ödülü verilsin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınırsız istekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN