Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Galatasaray iflasın eşiğinde"

Başkan Ünal Aysal'ın Galatasaray Lisesi'nden sınıf arkadaşı olan Semih Haznedaroğlu, Sarı-Kırmızılı kulübün iflasın eşiğinde olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 17.10.2013 13:11 Güncelleme Tarihi: 17.10.2013 14:08
Galatasaray'da Ünal Aysal yönetimine tepkiler dinmiyor... Faruk Süren, Adnan Öztürk gibi kulübün önde gelen isimlerinin yanı sıra bir önceki yönetimde yer alan ve Aysal'ın sınıf arkadaşı olan Semih Haznedaroğlu, Galatasaray Başkanı'na verdi veriştirdi... Yönetimden ayrıldıktan sonra hiç konuşmayan Haznedaroğlu, Sarı- Kırmızılı kulübün iflasın eşiğinde olduğunu söyledi. Haznedaroğlu, "Benim zamanımda futbol takımında gelirler maliyeti karşılıyordu. Ama sonradan büyük transferler yapıldı. Drogba, Sneijder alındı. Bruma'ya 10 milyon euro verildi. Teknik heyet değişti. Bunlar hep artı masraf. Tabii ki sportif başarıyı düşüneceksiniz. Ancak futbolda başarısız olduğunuz zaman işin başında kalmak zorlaşır. Bir gün hesaplar karşınıza gelir" diye konuştu.

REAL'İ BELEDİYE KURTARDI. BİZİ KİM KURTARIR?
Haznedaroğlu, Real Madrid'in de bir dönem aynı sıkıntıyı çektiğini söyledi. Eski yönetici, "Real Madrid zamanında iflas ettiğinde o dönemki Madrid Belediyesi araya girip durumu kurtarmıştı. Ancak, G.Saray'ın başına böyle bir durum gelirse belediye de yardım etmez. Bu nedenle G.Saray çok dikkat etmek zorunda" dedi.

ÜÇ SENE DE HER ŞEY TERSİNE DÖNDÜ!
Borçların her sene azalacağına giderek arttığına dikkat çeken Haznedaroğlu, "Gerek genel kurulda gerek divan kurulunda devraldığımız o zamanki borçların azalacağını ve döndürülebilir hale geleceğinden bahsetmişti. 3 sene geçti her şey tersine döndü. Hem de sermaye artırımına rağmen" diye konuştu.

GELİRLER MALİYETİN 3'TE 1'İ BİLE DEĞİL!
G.Saray'ın son harcamalar yapılmadan ki borcunun 850 milyon TL'yi aştığına dikkat çeken Haznedaroğlu, bir çok branşta gelirlerin giderleri karşılayamadığına dikkat çekti. Haznedaroğlu, "Mesela basketbolda sponsor olmasına rağmen gelirler maliyetin 3'te 1'ini karşılamıyordur. Futbolda da durum böyle" yorumnu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Galatasaray iflasın eşiğinde"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN