Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Usta kalemler derbiyi değerlendirdi

Giriş Tarihi: 30.11.2013

SABAH'ın usta kalemleri 4 soruda F.Bahçe - Beşiktaş derbisini değerlendirdi. Ortak görüş; "Favori Fenerbahçe ancak Beşiktaş da bir sürpriz yapabilir"

4 Soru

1-Derbide kimi favori görüyorsunuz?

2-F.Bahçe lehine çıkacak sonuç ligin kalanına nasıl yansır?

3-İki takımdan maça en çok hangi isimler etki eder?

4-Bilic ve Ersun Yanal'ın taktik anlayışını kıyasladığınızda kimi avantajlı görüyorsunuz?

Ahmet ÇAKAR

F.Bahçe kazanırsa dev adım atmış olur
1- Pek tabii ki Fenerbahçe Kadıköy'deki derbinin favorisi. Çünkü kağıt üzerinde maç başlamadan her yönüyle Beşiktaş'a nazaran ağır basıyorlar. Ama tecrübelerimiz derbilerde favori olan takımın kazanacağı diye bir kural olmadığını söylüyor. Beşiktaş çantada keklik değil. Tarih içinde pek çok derbi gösterdi ki favoriler de kaybeder.

2- Fenerbahçe'nin
bundan sonra kazanacağı ve kazandığı her maç, hem onu şampiyonluğa biraz daha yaklaştıracak hem de geriden gelen rakiplerinde dermansızlık ve büyük bir hayal kırıklığı yaratacaktır. Fenerbahçe, Beşiktaş derbisini kazandığı taktirde mutlu sona doğru dev bir adım daha atmış olur.

3-Bu
tür maçlarda "Şu oyuncu önemlidir, bu oyuncu etkili" olur demek kolay değil. Kaleciler ve golcüler tabii ki etkili olma anlamında daha ağır basıyor. Ama maçta öyle bir pozisyon olur ki hiç aklımıza gelmedik bir oyuncu, lehte veya aleyhte kendi takımını etkileyebilir.

4-Derbilerde taktik ikinci plandadır. Birinci planda olan konsantrasyon, sinirlerine hakim olabilme ve 90 dakika boyunca az hata yapmaktır. Taktik olarak teknik direktörünüzün verdiği stratejiyi sahada mükemmel olarak uygularsınız ama bir hata ya da bir anlık konsantrasyon kaybı her şeyi berbat edebilir.

ARKADAŞINA GÖNDER
Usta kalemler derbiyi değerlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN