Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Panik ve istifa!

Giriş Tarihi: 24.5.2014

SABAH bu iki önemli olayın A'dan Z'ye tüm detaylarına ulaştı

UEFA'nın Sivasspor ve Eskişehirspor hakkında soruşturma açtığını açıklamasının ardından TFF Başkanı Demirören ani bir kararla Nyon'a gitti!

Ufuk Özer ten depreminden sonra Riva projesinin önemli isimlerinden federasyon yöneticisi Edip Eren, "TFF profesyonelce yönetilmiyor" diyerek istifa etti

DEMİRÖREN ROTAYI UEFA'YA ÇEVİRDİ
3 Temmuz süreci nedeniyle sıkıntılı olan TFF, yeni bir dalga olmasın diye Platini ve İnfantino ile bir görüşme yapacak

Sivasspor ve Eskişehirspor'un UEFA Disiplin Kurulu tarafından haklarında soruşturma açılması TFF'de büyük panik yarattı. İkinci bir dalgadan çekinen TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Milli Takım'la Dublin'e uçmak yerine rotayı UEFA'nın merkezi Nyon'a çevirdi. Perşembe günü Almanya'ya, oradan da dün Nyon'a geçen Demirören'e yöneticiler Servet Yardımcı ile Cengiz Zülfikaroğlu eşlik ediyor. UEFA Başkanı Platini ile Genel Sekreter İnfantino ile görüşmeyi planlayan TFF Başkanı, son durum hakkında bilgi alacak. Sivasspor ve Eskişehir'in kaderi 2-3 Haziran tarihinde belli olacak. TFF'nin en büyük çekincesi ise şike dosyasında adı geçen diğer kulüpler hakkında da soruşturma kararı alınma ihtimali. TFF Başkanı Yıldırım Demirören bugün akşam saatlerinde Milli Takım'ın bulunduğu Dublin'e geçecek.

TFF'DEN KRİTİK BİR İSTİFA DAHA
Önce Özerten gitti arkasından bir şok daha yaşandı. İcra Kurulu Üyesi de olan Edip Eren çok ağır bir suçlamayla istifa etti

TFF'de deprem etkisi yaratan Ufuk Özerten'in istifasını Türkiye SABAH'tan öğrenmişti. TFF yönetiminde önemli bir isim olan Edip Eren de dün istifa etti. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, toplu maille yöneticilerine bildirdiği Eren'in istifasını henüz kabul etmedi. Yöneticiler Servet Yardımcı ve Arif Koşar, Eren'i istifa fikrinden vazgeçirmek için yoğun çaba sarf ediyor. Eren'in de tıpkı Özerten gibi TFF işleyiş yapısından sıkıntı duyduğu ve yakın çevresine, "Yönetim tarzı hiç profesyonelce değil. Daha fazla bu şartlarda görev alamam" dediği öğrenildi. Riva projesinin mimarı olan Eren, ayrıca Beşiktaş Kongre Üyesi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Panik ve istifa!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN