Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük rest

Taylan Üner: "Eğer UEFA'dan gereğinin yapılması konusunda bir yazı gelir ve federasyon buna uymaz ise istifa eder, kamuoyuna her şeyi açıkça söylerim."

Mustafa Beyazlı: "UEFA TFF'den rapor isteyerek, şike dosyasının kapanmadığını gösterdi. 3 Temmuz sonrası yapılan hatalar tekrarlanmamalı ve gereği yapılmalı."

TFF'nin Trabzon kökenli iki yönetim kurulu üyesi Taylan Üner ve Mustafa Beyazlı, SABAH'a şike süreci ile ilgili ilginç açıklamalar yaptı. Üner, 17 Temmuz'da UEFA'nın TFF'ye "Gereğini yapın" demesini beklediklerini söyleyerek, "Bugüne kadar orada ızdırap çekerek kalmamızın nedeni de bu. Bu yazı gelir ve federasyon buna uymaz ise orada daha fazla kalmanın anlamı yok ki! İstifa ederim. Basının karşısına çıkar her şeyi kamuoyuyla açıkça paylaşırım" dedi.

UEFA'YA UYULMAK ZORUNDA


Mustafa Beyazlı da TFF'nin UEFA'ya bağlı olduğunu hatırlatarak, "UEFA, TFF'den savunma isteyerek sürecin tamamlanmadığını gösterdi. Ve bu yazı geldiği anda gereği yapılmalı. Çünkü spor hukukunun kuralları bellidir. UEFA'nın bu konudaki kararları da bellidir. Ama Türkiye şike cezalarında dünyadaki şike kararlarıyla çelişti. Bunun ortadan kaldırılması lazım. Türkiye, UEFA'ya üye bir ülkedir. Onun vereceği her türlü kararı kabul etmiştir. Haliyle o kararlara da uymak durumundayız. Küme düşürme isteği de bunlardan biri" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük rest
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN