Tanju Çolak: Sözcü'den mi izin alacağım!

Giriş Tarihi: 15.7.2014 10:44

Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı için vizyon belgesini açıkladığı toplantıya katıldığı için eleştirilen Tanju Çolak’tan yanıt geldi.

A Haber'de Sevilay Yükselir'in sunduğu Yüzde Yüz Siyaset programı; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı için vizyon belgesini açıkladığı toplantıya katıldığı için eleştirilen Tanju Çolak'ı konuk etti. "Giderken Sözcü Gazetesi'nden mi izin alacağım?" diye soran Çolak "dalkavukluk, yalakalık yapsam, Futbol Federasyonu'nda olurdum" dedi.

Tanju Çolak'ın programda yaptığı açıklamalar şöyle:

"SÖZCÜ'DEN Mİ İZİN ALACAĞIM?"

"Hayretler içerisinde papatyaların ne anlama geldiğini bilmeyen kişilerin yönettiği bir gazete mi? Biraz ağır konuşacağım ama benim papatyaya benzer yanım yok. Papatya benim bildiğim Mayıs aylarında baharın gelişini, varlığını gösteren bir çiçektir. Bugüne kadar ben devletle hiç iç içe olmadım. Beni herkes bilir, medya bilir, halkım da bilir. Karnım da ağrımıyor. Sayın Başbakanımızın çağrısına destek verip gittiysek o vizyonu dinlediysek kime ne? Bu bizim özgürlüğümüzdür. İnsanlar takım tutarlar karışmazlar, parti tutarlar karışmamaları lazım. Demokrat bir ülkede yaşıyoruz. Kime ne nereye gideceğimizden. 50 yaşına gelmişiz, özgür insanlarız. Burada kararları biz vereceğiz. Sonuçta bakınca Sayın Başbakanımızın icraatları, misyonu, vizyonu, bu ülkeye kazandırdıklarını görüyoruz. Futbola olan ilgisinden, futbolcu oluşundan ayrı bir sempati duyuyorum. Ben giderken Sözcü Gazetesi'nden izin mi alacaktım, burada bir saçmalık var."

"YALAKALIK YAPSAM FEDERASYON'DA OLURDUM"

"Ben bugün dalkavukluk, yalakalık yapsam, Futbol Federasyonu'nda da olurdum, kulüpte teknik direktör de olurdum. ben Anadolu'dan gelmiş, saf temiz, hala aynı duygularla hayatını devam ettiren, kimseye eyvallahı olmayan bir kişiyim. Başbakan'ın da geldiği yer belli, Anadolu'dan gelmiş, tırnakları ile kazanmış, birçok şeye damgayı vurmuş, elini taşın altına koymuş bir lider bu."

"BENİM ÇOCUKLARIM DA GEZİ'YE GİTTİ"


"Ece Erken de vardı, Metin Arolat da vardı. Hande Yener de vardı Gezi'ye destek olan. Benim bir oğlum ve kızım var. Oğlum radyo-televizyon-sinema mezunu, kızım avukat. İlk üç gün gittiler, saygı duydum, üçüncü günden sonra 'gidemezsiniz' dedim. Çünkü ağacın kesilmesinden farklı boyutlara taşındı. Ben Başbakan'ı desteklediğimi söylüyorum. Beni bugün Ekmeleddin Bey de çağırsa giderim ama karar benim, kime oy vereceğim beni ilgilendirir. Ben saygı duyuyorum, vizyonu ile duruşu ile icraatları ile Cumhurbaşkanlığı'na yakışacağı için kazanacağını da düşünüyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanju Çolak: Sözcü'den mi izin alacağım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN