Beşiktaş, Seba için tören düzenleyecek

Giriş Tarihi: 13.8.2014 22:31 Güncelleme Tarihi: 14.8.2014 01:22
Beşiktaş Kulübü, hayata veda eden onursal başkan Süleyman Seba için tören düzenleneceğini açıkladı.

Siyah beyazlı kulübün resmi sitesinden yapılan o açıklama;

Onursal Başkanımız Süleyman Seba için Cuma günü Vodafone Arena'da tören düzenlenecektir.

Vefatı ile tüm camiamızı ve ülkemizi yasa boğan Onursal Başkanımız Süleyman Seba için, 15 Ağustos Cuma günü saat 11.00′da Vodafone Arena'da tören düzenlenecektir.

Efsane başkanın cenazesi, Dolmabahçe Camii'nde Cuma namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy mezarlığında toprağa verilecektir.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Beşiktaşımızın tarihine damgasını vuran, hayatının tamamını siyah-beyaz olarak yaşayan, gönlünde ve aklında sadece Beşiktaş olan, her daim yol göstericimiz ve camiamızın birleştirici unsuru olan, Onursal Başkanımız Süleyman Seba'yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Beşiktaşlı duruşunun en önemli temsilcisi Süleyman Seba, bundan böyle gönüllerimizin bir parçası olarak tüm Beşiktaşlıların içinde yaşayacak... Hatıraları ise asla akıllarımızdan çıkmayacak. Süleyman Seba'nın adı, her Beşiktaşlı için gurur duyduğu büyük bir değer olarak hem gönüllerimizin hem de tarihimizin sayfalarına altın harflerle yazıldı. Onursal Başkanımız Süleyman Seba'nın toprağı bol, ruhu şad olsun... Tüm hakkımız kendisine helal olsun... Süleyma Seba'ya Allah'tan rahmet, tüm Beşiktaş Camiasına, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

TFF'nin internet sitesinden yayımlanan mesajda şu ifadeler kullanıldı:

"Türk futbolunun duayen isimlerinden, Beşiktaş'ın Onursal Başkanı, eski milli futbolcu Süleyman Seba'nın 88 yaşında vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Türk futbolunun unutulmaz ismi, Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Solunum yollarındaki enfeksiyon sebebiyle Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tedavi altına alınan, daha sonra tespit edilen kalın bağırsak kitlesi sebebiyle operasyon geçiren Seba, bir süredir tedavi görüyordu. Süleyman Seba'ya Allah'tan rahmet, ailesine, Beşiktaş camiasına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz."

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hayatını kaybeden Beşiktaş Onursal Bakanı Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle bir taziye mesajı yayımladı. Abdullah Gül, Süleyman Seba'nın vefatını vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirterek, Süleyman Seba'nın spor camiasında sembol bir isim olduğunu dile getirdi. Süleyman Seba'nın her zaman saygıyla anılacağını kaydeden Abdullah Gül'ün mesajı şöyle:

"Süleyman Seba; beyefendi duruşu, yapıcı ve müspet yaklaşımı, etik değerlere verdiği önem, insana ve rakiplerine duyduğu saygı, onlarla kurduğu sıcak ilişkilerle tüm spor camiasında sembol olmuş, taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmış örnek bir kişilikti. Bütün hayatını Beşiktaş'a ve Türk sporuna adayan Süleyman Seba, sadece kendi kulübüne hizmet etmemiş, Türk sporuna da çok değerli katkılarda bulunmuştur. Eylemleri ve söylemleriyle sporun bir dostuk ve kardeşlik olduğunu ortaya koyan Süleyman Seba, her zaman saygıyla hatırlanacaktır. Kendisine Allah'tan rahmet diliyor, Beşiktaş Kulübü'ne ve tüm spor camiasına taziyelerimi iletiyorum."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı. Recep Tayyip Erdoğan, mesajında Süleyman Seba'nın Türk sporuna çok önemli hizmetlerde bulunduğunu kaydederek, ailesine, spor camiasını ve tüm sevenlerine başsağlığında bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı şöyle: "Beşiktaş Jimnastik Kulübü Eski Başkanlarından Süleyman Seba'nın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Efsane Başkan Süleyman Seba, sadece Beşiktaşlıların değil tüm Türkiye'nin sevgisini ve saygısını kazanmış, Türk futboluna çok değerli hizmetlerde bulunmuş önemli bir spor adamıdır. Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün Onursal Başkanı Süleyman Seba'ya Allah'tan rahmet diliyor, Beşiktaş ailesine, spor camiamıza ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum."

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ı telefonla arayarak, siyah-beyazlı kulübün onursal başkanı Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle kendisine, şahsında Beşiktaş camiasına ve tüm sevenlerine başsağlığında bulundu. Süleyman Demirel'in, üzüntülerini ifade ederek, Allah'tan rahmet dilediği ifade edildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Beşiktaş Kulübü'nün Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Akif Çağatay Kılıç'ın, Beşiktaş'ın efsane isimlerinden Süleyman Seba'nın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Merhum Süleyman Seba, hiç şüphesiz ki sadece Beşiktaş için değil, ülkemiz sporu adına da çok önemli bir spor adamıydı. Takım ayrımı olmaksızın her kesimin saygı gösterdiği merhum Süleyman Seba'ya Allah'tan rahmet, yakınlarına ve başta Beşiktaş ailesi olmak üzere tüm spor camiasına başsağlığı diliyorum."

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu

Bu arada, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter hesabından Süleyman Seba için başsağlığı mesajı yayınladı. Hüseyin Avni Mutlu, mesajında "Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'ya Allah'tan rahmet, ailesi ile Beşiktaş taraftarları ve dostlarına sabırlar dilerim" şeklinde ifadeler kullandı.

Galatasaray'dan başsağlığı

Galatasaray kulübünün resmi internet sitesinden yayınlanan başsağlığı mesajında:

"Türk sporunun ve Beşiktaş'ın unutulmaz başkanlarından, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın yaşamını yitirdiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Ülkemiz, sportmenlik ve centilmenlik dendiğinde akla gelen ilk isimlerden birini, çok değerli bir spor adamını kaybetmiştir. Süleyman Seba ismi, centilmen duruşu ve Türk sporuna yaptığı katkılar ile sonsuzluğa kazınacak, her daim hatırlanacaktır. Süleyman Seba'ya Allah'tan rahmet, başta Beşiktaş Kulübü olmak üzere tüm Türk spor camiası ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" denildi.

Fenerbahçe'den Seba mesajı

Fenerbahçe Kulübü, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Kulübün internet sitesinden yayımlanan mesajda şu ifadeler yer aldı:
"Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı ve Türk sporunun büyüğü Sayın Süleyman Seba'nın vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Türk futboluna kazandırdığı değerlerle daima hatırlanacak ve hiçbir zaman unutulmayacak Sayın Süleyman Seba'ya Allah'tan rahmet, ailesine, Beşiktaş Kulübü'ne, Türk spor camiasına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz."
Bu arada, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, twitter hesabından Seba için başsağlığı mesajı yayınladı. Mutlu, mesajında "Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'ya Allah'tan rahmet, ailesi ile Beşiktaş taraftarları ve dostlarına sabırlar dilerim" şeklinde ifadeler kullandı.

Trabzonspor'dan başsağlığı

Trabzonspor kulübü resmi internet sitesinden yayınlanan başsağlığı mesajında:

"Türk futbolunun önemli ismi, Beşiktaş Kulübü'nün Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın hayatını kaybettiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Seba'ya Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk futbol camiasına ve sevenlerine başsağlığı dileriz" denildi.

Manisaspor'dan başsağlığı!

Manisaspor'un resmi internet sitesinden yayınlanan başsağlığı mesajında:

"Beşiktaş JK Onursal Başkanı ve Türk futbol tarihinin örnek isimlerinden Süleyman Seba'nın vefatını derin bir üzüntü içinde öğrenmiş bulunmaktayız. Süleyman Seba'ya Allah'tan rahmet, tüm Beşiktaş camiasına, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz" denildi.

Gaziantepspor'dan başsağlığı!

Gaziantepspor, Beşiktaş Spor Kulübünün Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatıyla ilgili başsağlığı mesajı mesajı yayınladı.

Kulübün internet sitesinden yayınlanan mesajda Seba'nın ölümüyle ilgili üzüntü duyulduğu ifade edildi. Mesajda şu ifadeler yer aldı:

"Türk futboluna önemli hizmetleri bulunan, ülkemiz sporunun gelişmesi adına önemli adımlar atmış, futbola kazandırdığı değerlerle daima hatırlanacak olan ve ismi her zaman spor tarihimizde büyük bir saygıyla yad edilecek çok değerli bir spor adamı Beşiktaş Spor Kulübünün Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatını üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Efsane Başkan Süleyman Seba'ya Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Beşiktaş camiasına ve sevenlerine başsağlığı dileriz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş, Seba için tören düzenleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN