Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüzük depremi

"Mazeret bildirmeden 3 toplantıya katılmayanların üyelikleri düşürülür" maddesi otomatikman devreye girince, siyah-beyazlı kulüpte büyük bir skandal yaşandı. İşte üyelikten çıkarılan isimler:

RAHMİ KOÇ, SERDAR BİLGİLİ, NEVZAT DEMİR, METİN KEÇELİ, TURGAY ATASÜ, KEMAL ULUSU

Onursal başkanları Süleyman Seba'nın vefatının üzüntüsünü yaşayan Beşiktaş camiası dün de tüzük depremi ile sarsıldı. Kulübün tüzüğünde yer alan "Mazeret bildirmeden 3 toplantıya katılmayanların Divan Kurulu üyelikleri düşürülür" maddesi otomatikman devreye girince Divan Kurulu'nda büyük bir krize sebep oldu. Tüzük gereği aralarında birçok ünlü ismin bulunduğu 283 kişinin üyeliklerinin düşürüldüğü kaydedildi. Olay, TFF eski başkanı Kemal Ulusu ile Beşiktaş'ın eski yöneticisi İlker Özbilek'in Divan Kurulu'na katılmak için mazbatalarını almak istemesiyle ortaya çıktı.

ÖZÜR DİLERİZ İÇERİ ALAMIYORUZ


"3 Divan Kurulu toplantısına mazeret bildirmeden katılmadığınız için tüzük gereği üyeliğiniz düşmüş. Sizi içeri alamıyoruz" cevabını alan Kemal Ulusu ve İlker Özbilek neye uğradıklarını şaşırdı. Üyelikleri düşürülen 283 kişilik listede Yıldırım Demirören, Erdoğan Demirören, Rahmi Koç, Serdar Bilgili, Nevzat Demir, Metin Keçeli, Prof. Dr. Turgay Atasü, Kemal Ulusu ve Hüsnü Güreli gibi Beşiktaş ve iş dünyasının ünlü isimlerinin yer alması yaşanan gerilimin boyutunu da gözler önüne serdi.

40 KİŞİYLE 39-F KABUL EDİLDİ !


Camiayı şoke eden gelişmenin ardından sorunu çözmek için Fikret Orman ve Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz gerekli talimatı verdi. 2013'te hayata geçen söz konusu maddenin sistemde otomatik işlediği, üyelikten çıkarılmalarda Fikret Orman da dahil kurullarda yer alan çoğu kişinin haberi olmadığı belirtildi. Bu arada Divan Başkanı Karadeniz, "Konuya sebep olan 39-F maddesi 14 bin üyesi olan kulübümüzde 30-40 kişiyle kabul edildi. Mağdurlar o zaman denizde yüzüyorlardı" diye konuştu.

BORÇ 3 AYDA 27 MİLYON TL ARTTI

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu'nun dün yapılan 2014 yılı 3. Olağan Toplantısı'nda borç rakamları da açıklandı. Siyah beyazlı takımın toplam borcunun 702 milyon TL olduğu, alacaklar düşüldüğü zaman net borcunun 595 milyon TL 'ye indiği belirtildi. Siyah-beyazlılarda Mayıs ayında açıklanan borç rakamı ise 568 milyon TL'ydi. Bu rakamlara göre Beşiktaş'ta üç ayda borçlarının 27 milyon TL, yani yüzden 4 arttığı ortaya çıktı.

İSTİFA EDİN!

Divan Kurulu üyeliği düşürülen isimlerden Beşiktaş eski başkanı Serdar Bilgili, başta Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz olmak üzere olayın tüm sorumlulularının istifa etmesi gerektiğini söyledi. Bilgili, "İşler buraya kadar gelmişse, Mart'tan bu yana hastanede yatan Süleyman Ağabey'in üyeliğini de düşürmüşlerdir. Umarım mazeret bildirememesine rağmen mazeretini kabul etmişlerdir" diye konuştu. Metin Keçeli ise "Beşiktaş'ın en çok yöneticilik yapan ismiyim. Beni düşüren Divan kendini bitirmiştir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüzük depremi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN