Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşananlar çok çirkin

Giriş Tarihi: 27.8.2014

"Yöneticilerin demeçleri karşılaşma öncesi taraftarı ve sporcuları gerdi. Tribünden sahaya domates atacak kadar ilginç bir yapı var. Bunlar seyirci değil başka bir şey."

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Malazgirt Zaferi'nin 943. yıldönümü kapsamında gittiği Muş'un Malazgirt ilçesinde gündeme dair soruları yanıtladı ve şu değerlendirmelerde bulundu:
* Süper Kupa, Soma için oynandı. Anlamı çok farklıydı ancak maçtan önce yöneticiler tarafından spor ahlakına uygun olmayan demeçler verildi. Bu taraftara da yansıdı, sporcuya da. Maçın öncesinde de, esnasında da, sonrasında da çok çirkin olaylar yaşandı. Tribünde sahaya domates atacak kadar ilginç bir yapı var. Bunlar seyirci değil başka bir şey.
* Atletizm Şampiyonası'nda milli sporcularımız beni hayal kırıklığına uğrattı. Federasyonlar sorumluklarını bilecekler. Federasyon başkanı olmak başarıyla doğru orantılıdır.

DAVUTOĞLU İYİ BİR FUTBOLCU
* Başbakanımız ve seçilmiş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın spora ve sporcuya ilgisinin Çankaya'da da tüm hızıyla devam edeceğine inanıyorum.
* Sayın Davutoğlu'nun iyi bir futbolcu olduğunu biliyorum. Davutoğlu'nun spora olan ilgisinin çok olumlu yansımaları olacağını tahmin ediyorum.
* Türkiye'nin 2024 Olimpiyat adaylığı için şu an bir şey söylemek doğru olmaz. Öncelikli amacımız 2016 ve 2020 olimpiyatlarından başarılı sonuçlar alarak dönebilmek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşananlar çok çirkin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN