Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sonuna kadar

"Türk futbolu kirlidir bildirisi" nedeniyle Hacıosmanoğlu ve kulübün PFDK'ya sevk edilmesi Trabzon'u isyan ettirdi. Yeni bir bildiri ile şike mücadelesinin sonuç aalna kadar süreceği dün kulüpten açıklandı!

Giriş Tarihi: 4.9.2014
Trabzonspor'un resmi internet sitesinde yer alan yeni bildiride, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve kulübün PFDK'ya sevk edilmesine neden olan 30 Ağustos 2014 tarihli açıklamanın Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) Fenerbahçe kararından da anlaşılacağı üzerine durum tespitinden başka bir şey olmadığı belirtildi. Bildiride şu ifadelere yer verildi.

Fikir özgürlüğü kapsamında
"Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi hükümleri tüm kurum ve kuruluşları bağlar. Sözleşmenin 10. Maddesi'nde belirtilen ifade özgürlüğü, TFF ve onun kurullarınca da saygı duyulması gereken bir hükümdür. Hele hele, UEFA ve CAS kararlarının federasyon tarafından uygulanmadığı bir ortamda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarında da belirtildiği üzere, 'Kırıcı ve sert' eleştiri getirme hakkı da fikir özgürlüğü kapsamında korunur."

Ahlak cephesinin üyesiyiz
Ayrıca bu açıklama Türkiye Cumhuriyeti Anayasa'sının 26. Maddesi'ndeki "Düşünceyi Açıklama Hürriyeti" kapsamındadır. Trabzonspor, şikeye karşı dimdik duran evrensel ahlak cephesinin bir üyesidir. Trabzonspor camiası, tertemiz tarihindeki nice başarıya, boynunu bükerek değil, mücadele ederek ulaşmıştır. Trabzonspor, şike mücadelesini sonuç alana kadar sürdürecektir."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sonuna kadar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN