Dosya kapanmadı

Fenerbahçe, İFM'nin şike davasında son sözü söylemediğini vurgularkan, nihai kararın Devler Ligi maçlarının başlayacağı 16 Eylül tarihine kadar verilebileceği ifade ediliyor

Giriş Tarihi: 7.9.2014
İsviçre Federal Mahkemesi'nin 1 Eylül tarihli kararıyla Fenerbahçe dosyasının kapandığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Federal Mahkeme'nin 1 Eylül'de yaptığı toplantıda nihai kararını verdiği ve Fenerbahçe'nin 'Avrupa'ya katılma' talebini reddettiği ileri sürülmüştü. Fenerbahçe cephesinden alınan bilgiye göre, Federal Mahkeme 1 Eylül'de bir ara karar verdi ancak son sözünü söylemedi. Fenerbahçe cephesine ulaşan yazıda, Federal Mahkeme'nin nihai kararını verdiği yönünde bir ibare bulunmuyor. Mahkeme, Fenerbahçe'nin CAS'ın verdiği 2 yıl Avrupa Kupaları'ndan men kararına yaptığı 'yürütmeyi durdurma' talepli itirazı reddetti.

KARAR 16 EYLÜL'E DEK ÇIKABİLİR
Mahkeme bu kararla Fenerbahçe'nin 2 yıllık cezasının halen yürürlükte olduğunu ifade etti. Aynı şekilde mahkeme, tarafların tüm taleplerine ilişkin incelemelerini tamamladı ve bundan sonra talep dilekçesi almayacağını duyurdu. İsviçre Federal Mahkemesi, bu son ara kararının ardından nihai karar sürecine girdi. Bundan sonra hiçbir tarafın yapacağı talepler mahkemede kabul görmeyecek. Nihai kararın Şampiyonlar Ligi maçlarının başlayacağı 16 Eylül tarihine kadar verilebileceği ifade edildi.

DEVLER LİGİ'NE KATILABİLİR Mİ?
Federal Mahkeme'nin önünde iki yol var. İlki, CAS kararının uygulanması olabilir. Bu durumda Fenerbahçe bu yıl da Avrupa'ya gidemez. CAS kararı bozulursa sarı-lacivertliler ya Şampiyonlar Ligi'ne grup aşamasından katılacak ya da UEFA'ya maddi-manevi tazminat davası açılacak. Fenerbahçe 'yürütmeyi durdurma' talebinde, kendi davalarında sahte deliller üreten polislerin Türkiye'de görevden alındığını gerekçelerden biri olarak göstermiş, ancak Federal Mahkeme bunun CAS kararını etkilemeyeceğine hükmederek kararı bozmamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dosya kapanmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN