Aslan'ın tedbir paketi

Kemer sıkma politikası kapsamında alınan tedbirler duyuruldu: Arena'dan gelen 80 milyon lira artık şirketin. Ayrıca borçlar lira üzerinden ödenecek, futbolcu maaşlarında kur sabitlenecek.

Giriş Tarihi: 9.9.2014
Galatasaray Kulübü, Borsa Yönetim Kurulu'nun yaptığı, "Finansal sıkıntılar sürüyor" uyarısı üzerine hazırladığı tedbir paketini kamuoyu ile paylaştı. Söz konusu kemer sıkma politikası kapsamında birçok çarpıcı kararın alındığı gözleniyor. İşte o tedbir paketinin dikkat çeken maddeleri: 1- Finansal borçların para biriminin büyük bölümü Türk Lirası'na döndürüldü ve yeni dönem oyuncu sözleşmelerinde kurlar sabitlendi. Bu durumun mali sonuçlara olumlu yansıması umut ediliyor.
2- TT Arena'dan elde edilen yıllık yaklaşık 80 milyon liralık gelir 1 Haziran 2014'ten itibaren şirkete ait gelir olarak kaydediliyor. Bu kalem de mali tabloyu dengeleyecek unsurlar arasında.
3- 5 Yıllık Stratejik Plan oluşturuluyor. Türk kulüpleri arasında ilk olacak girişim çerçevesinde; futbol takımının hedef bölgelere gerçekleştireceği sezon öncesi turlarla marka bilinirliğinin arttırılması ve yeni ticari gelir elde edilmesi planlanıyor.
4- Yakın dönemde sona eren forma sponsorluğunun daha iyi şartlarda yenilenmesi hedefleniyor. Almanya'da stratejik ortaklık kurulacak kulüpler sayesinde gurbetçi oyuncuların daha erken yaşlarda ve daha uygun ücretler karşılığı futbol takımınaa kazandırılması düşünülüyor.

Ezeli rakiplere gönderme
Borsa Yönetim Kurulu'nun uyarısına KAP'a yaptığı açıklama ile yanıt veren Galatasaray, açıklamanın son paragrafında ezeli rakiplerine göndermede bulundu: "Şirketimizin özkaynakları bir önceki yıla göre 55 milyon TL artışla negatif 15.5 milyon TL'ye erişirken, aynı sektörde faaliyet gösteren F.Bahçe Futbol Yatırımları A.Ş.'nin özkaynakları aynı dönemde 363 milyon TL azalarak negatif 240.5 milyon TL, Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş.'nin özkaynakları ise 144.2 milyon TL azalarak negatif 364.1 milyon TL'ye ulaşmıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslan'ın tedbir paketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN