Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AYM'den 2 gerekçe

Giriş Tarihi: 10.9.2014

Yıldırım'ın şike davası başvurusu 'zaman bakımından yetkisizlik' ve 'başvuru yollarının tüketilmemesi' nedeniyle reddedildi

Anayasa Mahkemesi, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın 14 Şubat'ta şike davası nedeniyle haklarının ihlal edildiği iddiasıyla yaptığı bireysel başvuruyu önceki gece reddetti. Gerekçeli karar ise Resmi Gazete'den yayınlandı. Aziz Yıldırım'ın başvurusunun, 2 nedenle reddedildiği bildirildi. Mahkeme, Yıldırım'ın yaptığı kişi hürriyeti ve güvenliği hakkı ile kötü muamele yasağının ihlal edildiği iddiasını, bu konulardaki şikayetlerinin, Anayasa Mahkemesi'nin yetkisinin başladığı tarihten önceye ait olduğu için 'zaman bakımından yetkisizlik' nedeniyle; adil yargılanma hakkının ihlal edildiği iddiası ile özel hayatın gizliliği hakkı ve haberleşme hürriyetinin ihlal edildiği iddiasını ise, Yıldırım'ın yargılamanın yenilenmesi ve infazın geri bırakılması talebini hatırlatarak, 'başvuru yollarının tüketilmemesi' nedeniyle kabul edilemez buldu.

Şike davasında yeni mütalaa

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi şike davası ile ilgili yeniden yargılama kararı vermişti. Bu karara başta Trabzonspor olmak bazı itirazlar gelmişti. Bu itirazları değerlendirecek 14. Ağır Ceza Mahkemesi, dosyayı görüş almak için savcıya gönderdi. Savcı, inceleme sonrası itirazın reddedilmesi yönünde mütalaa verdi ve kararın yasaya uygun olduğunu bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AYM'den 2 gerekçe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN