İlik suyunda şifa arıyor

Eşiyle birlikte yemeğe gittiği restoranda kendisi için özel 10 litrelik ilik suyu hazırlatan Fenerbahçeli yıldız futbolcu, tedavisine takviye olarak bunu kullanıyor

A Milli Takım'ın İzlanda ile oynadığı maçta sakatlanan Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin, sakatlığı için alternatif tıbba sığındı. Sağ ayak başparmağı altındaki bağlardan ikisinde kısmi yırtık, kemik ödemi, yumuşak dokuda kanama ve ödem tespit edilen tecrübeli futbolcu, şifa için ilik suyuna başvurdu. Önceki gece eşi Asena Erkin ile birlikte Gürkan Şef'te yemek yiyen başarılı sol bek, burada kendisine özel 10 litrelik ilik suyu hazırlattı. Ayağındaki bandaj ile yürümekte zorluk çektiği gözlenen sarı-lacivertli futbolcunun, mekan yetkililerine ilik suyunun tedavi sürecini hızlandıracağını söylediği öğrenildi.

TRABZON'A YETİŞME İHTİMALİ %10
Bugün yapılacak kontrol sonrası durumu netleşecek olan Caner Erkin'in Avni Aker Stadı'nda oynama ihtimali çok düşük

Caner Erkin'in Trabzonspor maçında oynayıp oynamayacağı, bu sabah yapılacak kontrollerin ardından kesinlik kazanacak. Ancak başarılı oyuncunun bu maçta oynamasının geleceğe dönük daha ağır sonuçlar doğurma ihtimali nedeniyle, teknik heyetin futbolcuyu bu karşılaşmada riske etmeyi düşünmediği bildirildi. Caner'in Trabzonspor'da oynama ihtimali yüzde 10 olarak gösterildi. Teknik direktör İsmail Kartal'ın da Caner ile yaptığı görüşmede, "Oynamak istediğini biliyorum. Ancak bizi uzun ve zorlu bir sezon bekliyor. Geleceği düşünerek seni riske atmak istemiyorum" dediği öğrenildi.

KEMİK İLİĞİNİN FAYDALARI
Kemik iliğinin vücuttaki bağışıklık sitemine yön veren lökasit, trombosit ve eritrosit denilen hücrelerin üretimine yardımcı olduğu, vücut direncini artırdığı, soğuk algınlığına karşı da koruduğu ifade ediliyor. Ayrıca halk arasında kemik kırıklarında da tedavi sürecini hızlandırdığına dair genel bir inanış mevcut.

Dr. CENGİZ DİNÇ

BİLİMSEL BİR KARŞILIĞI YOK
Halk arasında ilik ve doku zedelenmesinde ya da kırıklarda ilik suyunun iyi geldiğine dair bir inanış var. Ancak bunun bilimsel bir karşılığı yok. Kırıklarda, zedelenmelerde ilik suyunun tedaviyi hızlandırması diye bir şey söz konusu değil. Ancak hasta bir şeyin kendisine iyi geldiğini düşünüyorsa psikolojik olarak tedaviye katkı sağlamış olur. Onun dışında herhangi bir faydası olmaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlik suyunda şifa arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN