Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ortada biter!

Giriş Tarihi: 14.9.2014
"Trabzonspor'un kazanabilmesi için orta alan yeterliliğinin öne çıkması gerek. Ayrıca takım oyununa sadık kalmaları da şart."
"HEP bir takımın orta sahası kadar iyi olduğunu düşünürüm. İşte bu yüzden ikinci bölge mücadelesinden kahramanlar çıkar."

İskender GÜNEN

BÜYÜK BEKLENTİ BASKI YARATIR

Trabzonspor nasıl oynamalı?
Yeni bir takım ve doğaldır ki yeni takım olmanın getirdiği zorluklar var. Şu an her iki takımın son durumlarını göz önüne getirdiğimizde Fenerbahçe'nin Trabzonspor'a göre takım birlikteliği konusunda bir hayli önde olduğu gerçeği var. Bir de Bosingwa, Mustafa Yumlu ve Cardozo gibi önemli oyuncular Trabzonspor kadrosunda sakatlıklardan dolayı yok. Bu üç oyuncudan Mustafa Yumlu ve Bosingwa'nın savunmada yer alamayacak olması büyük bir dezavantaj. Çünkü her iki oyuncu da geçen sezon özellikle savunmada takıma büyük katkılar yaptılar. Bir başka sorun ise çok önemli transferler kadroya katıldığı için beklentinin yüksek oluşu. Bu da takım üstündeki baskıyı artıracaktır. Bu maçta teknik direktör Halilhodzic, nasıl bir 11 sahaya sürer doğrusu ben de merak ediyorum. Yalnız maçın Trabzonspor lehine sonuçlanabilmesi için öncelikle orta alan yeterliliğinin öne çıkması gerekiyor. Halilhodzic, büyük bir olasılıkla oyunu kendi alanında kabul ederek, orta sahada çok adam bulundurarak Fenerbahçe savunmasının özellikle orta bölümünden çabuk ve hızlı karşı ataklarla gol pozisyonu üretmeyi öne çıkaran bir oyun sistemini sahaya yansıtacak. Bu oyun tarzında öncelikle ileride oynayacak futbolcunun çabuk ve hızlı olması gerekiyor. Kadronun şu an içinde buna en yatkın oyuncu Waris'tir.
Maçın kilit oyuncusu kim olur?
Maçın kilit oyuncusu olmaktan daha önemli olan takım birlikteliği içersinde yer alabilmek. Çünkü Fenerbahçe'nin Trabzonspor'a göre oturmuş yardımlaşma ve disiplini var. Eğer her ne kadar şu an Trabzonspor'da takım olma konusunda henüz belirgin bir üst düzey oluşmamışsa da bireysellikten çok takım oyununa sadık kalmak şartıyla istenilen sonuç elde edilebilir.

Maçta kilidi Constant açacak

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, günlerdir analiz ettiği Fenerbahçe'yi imha planını hazırladı. Hücumda Cardozo defansta da Bosingwa, Mustafa Yumlu gibi önemli oyuncularının eksikliği nedeniyle sıkıntı yaşayan Boşnak çalıştırıcının, bugün sahadaki en büyük kozu yeni transfer Kevin Constant olacak. Takımın hücum ve defans balansını Constant üzerine kurmayı planlayan Halilhodzic, rakibin fizik gücünü de önemsiyor. Boşnak teknik adam, bu yüzden sahaya rakip ile kora kor mücadeleye girebilecek bir takım ile sahaya çıkmayı hedefliyor.

Gürcan BİLGİÇ

GÖZÜM DİEGO'NUN ÜSTÜNDE


F.Bahçe nasıl oynamalı?
İsmail Kartal şunu iyi biliyor; karşısında geçen sezonların Trabzonspor'u yok. Birçok yeni oyuncu geldi. Sadece kadro değişmedi, kenardaki teknik adam ve oyun sistemi de farklılaştı. Ve bunun ne olduğu konusunda kimsenin kesin analizi yok. Sadece Rostov maçları bir fikir verebilir. Fakat Fenerbahçe'nin düzeni ve yapısı belli. Kontrollü oyun içinde topu rakipten daha fazla ayakta tutmak. Saha içindeki kararları Fenerbahçe'nin vermesi ve bu ısrarın rakip tarafından kabul edilmeye zorlanması. Eksikler var ama düzende değişiklik olmayacaktır. Avni Aker'de Fenerbahçe'nin hakim olduğu, Trabzonspor'un ise bu istikrar içinde kendi çıkışını arayacağı fırsatları bekleyeceği bir maç izleyeceğiz. Büyük ihtimalle sıkıcı ve temposuz geçecektir. Tabi ki iki taraftan biri skor yaptığında, B planları devreye girdiğinde, risk almak kaçınılmaz olduğunda keyif geri gelir.
Maçın kilit oyuncusu kim olur?
Ben orta sahalara inanırım. Bir takımın orta sahası kadar iyi olduğunu düşünürüm. Bu yüzden ikinci bölge mücadelesinden kahramanlar çıkar. İlk defa on birde oynayacağını düşünürsek, gözüm Diego'nun üstünde olacak. Trabzonspor savunma direnci ile öne çıkacaktır. Cardozo'nun eksikliğinde yeni transferleri düğümü çözmek isteyebilir. Fakat kaçınılmaz yük Onur Kıvrak'ta olacaktır. Teknik direktörlerin önce yenilmemek istediklerini hesapladığımızda, duran topların başına gidenlerin önemi de artıyor. Tam bir akıl oyunu seyredeceğiz. O yüzden Diego ve Onur benim bu maçtaki kilit oyuncularım.

İlik suyu yaradı!
Milli Takım'da sağ ayak başparmağından sakatlanan Caner Erkin, ağrıları olmasına rağmen Trabzon maçının kadrosuna dahil edildi. Yoğun tedavi programından geçirilen, hatta bir restoranda tedavisine takviye için özel ilik suyu hazırlatan milli oyuncu, dün takımla idmanın tamamında yer aldı. Dün akşam bir kez daha kontrolden geçen Caner'in ağrılardan dolayı sekmesi de ilaçlar ve yapılan bandajla ortadan kalktı. Son anda bir aksilik olmazsa 26 yaşındaki oyuncunun bu akşam sahadaki yerini alması bekleniyor

Yayın: Lig TV Saat: 20:00 Stat : Hüseyin Avni Aker Sıcakl ık: 19 derece/bulutlu

Hakemler : Fırat Aydınus, Serkan Ok, Aleks Taşçıoğlu, Süleyman Özay

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortada biter!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN