Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tekme tokat kavga

Giriş Tarihi: 24.9.2014

Kartal'da takımı karşılayan grubun içindeki 10 kişi, Başkan Orman'ın aracını tekmeledi ve yönetici Yalçın Kaya Yılmaz'la kavga etti

Bursa deplasmanında tansiyonu yüksek bir maçın ardından İstanbul'a mutlu dönen Beşiktaş'ın sevinci kursağında kaldı. Gece feribotla İstanbul'a dönen siyahbeyazlı kafile, Kartal'da beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştılar. Gece 02.30 civarında Kartal'da feribottan inen Beşiktaş kafilesini, 200 kişilik bir taraftar grubu meşaleler ve tezahüratlarla karşıladı. Ancak bu taraftarların içinden yaklaşık 10 kişilik bir grup, yönetime küfürlü saldırıda bulundu. Hedeflerinde başkan Fikret Orman olan bu holiganlar, hakaretler ettikleri başkanın aracına da tekmeyle vurmaya çalıştılar. "Fikret Orman istifa" diye bağıran bu taraftarlar, hedeflerine ulaşamadılar.

YÖNETİCİ YILMAZ'IN GÖMLEĞİ YIRTILDI
Başkanla birlikte alandan ayrılmayan yönetici Yalçın Kaya Yılmaz ise bu taraftarların yanına giderek, "Yaptığınız ayıp. Provokasyon yapıyorsunuz" diye çıkışınca gerilim iyice arttı. Ve iki taraf arasında itişkakış yaşandı. Takım tam hareket etmek üzereyken futbolcular, Yılmaz'ın taraftarlarla tartıştığını gördü ve otobüsü durdurdular. Mete Vardar, otobüsten inerek taraftarların arasından Yalçın Kaya Yılmaz'ı alarak otobüse bindirdi. Yılmaz'ın bu kavga sırasında hırpalandığı ve gömleğinin yırtıldığı öğrenildi.

GERİLİMİN İKİ FARKLI NEDENİ VAR
Yaşananlar karşısında çok sinirlenen başkan Fikret Orman'ın, sorumluların tespit edilmesi talimatını verdiği öğrenildi. Yönetimden yapılan değerlendirmeye göre ise bu gerilimin altında iki neden yatıyor... 1- Bu grubun kulüple başka hesapları var. Bazıları, kongre üyeliği için başvuru yaptıkları ancak kulüp tarafından bekletildikleri için kızgınlar. 2- Fikret Orman döneminde kulüp tarafından bazı taraftarlar için soruşturma başlatılması nedeniyle tepki gösteriyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekme tokat kavga
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN