Teneke bağladılar

Giriş Tarihi: 26.9.2014

Aysal'ın "Başkan ol" dediği Faruk Süren, "G.Saray'a 5.5 sene başkanlık yaptım, şampiyonluklar kazandık ama sonunda beni arkama teneke bağlayıp yolladılar. Kesinlikle aday olmayacağım" diyerek topu İnan Kıraç'a attı

Ünal Aysal'ın "Yokum" demesi sonrasında Galatasaray'da seçim kulisleri alev aldı. Aysal'ın ilk yönetiminde yer alan Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak, dün İstanbul'un en popüler restoranlarından birinde Faruk Süren ve Fatih Altaylı ile seçim çalışmalarını başlattı. Aysal'ın önceki akşam otelinde görüştüğü ve "Başkan sen ol" teklifini götürdüğü Faruk Süren, "Galatasaray'a beş buçuk sene başkanlık yaptım, şampiyonluklar kazandık ama sonunda beni arkama teneke bağlayıp yolladılar. Kesinlikle aday olmayacağım" dedi ve topu İnan Kıraç'a attı. Süren, Kıraç'ın yaşı itibariyle çok aktif olmasa da 'Ağabey Başkan' olarak kulübün başında durabileceğini söyledi. Kıraç'ın altında yer alacak yöneticiler ile güçlü bir konsensus oluşturulması gerektiğini belirtti.

OFİSTE İKNA ÇABALARI YETERLİ OLMADI
Toplantının ardından konuşan Abdurrahim Albayrak" Galatasaray'ın ileride zor bir duruma düşmemesi için bir araya geldik ve değerlendirme yaptık" dedi. Albayrak'ın, Dürüst'e başkan ol baskısı yaptığı, masada Faruk Süren'in de Galatasaray Futbol AŞ'nin başına geçmesi için teklif yapıldığı öğrenildi. Süren ile Dürüst, toplantının ardından Ünal Aysal'ı, Akmerkez'teki ofisinde ziyaret etti. İkili, Aysal'a, "Yönetim kurulunu beraber oluşturalım, siz de devam edin" önerisinde bulundu. Ancak Aysal ikna olmadı...

AYSAL'DAN HALUK ULUSOY ÖNERİSİ
Başkan Ünal Aysal'ın "Siz başkan olun, ben de destek olurum" teklifine Faruk Süren ile Ali Dürüst olumsuz yanıt verdi. Bunun üzerine Alp Yalman'ı yeterli bulmayan camianın iki önemli ismine Aysal'ın sürpriz bir öneride bulunduğu öğrenildi. Aysal'ın, "O zaman hep beraber Haluk Ulusoy'un aday olmasını sağlayalım" dediği gelen haberler arasında..

HINCAL ULUÇ

'HERHALDE' PEŞİME DÜŞÜN DEMEK
Ben usül olarak baskın tarzı seçimlerden hoşlanmam. Çarşamba açıklanıp perşembe seçim olmaz. Bir seçime ciddi olarak girmek isteyen birisinin hazırlanma süresi vardır. Tek başına girmiyor çünkü, bir ekiple girecek. O ekibin bulunması, açıklanması, anlatılması zaman alan şeyler. Ünal Aysal bir baskın kararı aldı. İkinci defa yapıyor bunu; orası yanlış. 'Herhalde' lafı Galatasaray camiasına 'Aman peşime düşün' mesajıdır. Ne demek 'Herhalde'. Aysal uluslararası alanda en başarılı işadamlarından birisi. Bugüne kadar kendi işinde hiç 'Herhalde' demiş midir! Hiç 'Herhalde' diyen bir müdürüyle çalışmaya devam etmiş midir! Hava tahmini mi yapıyorsun! Ünal Aysal'ın elinikolunu bağlayan mı var? Girmeye niyetli bence. 'Tükürdüğümü yalamayayım da camia beni istesin' demeye getiriyor. İki aday var gibi görünüyor; Yalman ve Aysal. Galatasaray öyle bir borca batmış ki aday çıkamaz oldu. Maddi yapısını nasıl kurtaracaksın Galatasaray'ın? Alp Yalman gerçekten 'Ben Galatasaray'ı bu durumda sahipsiz bırakmam' dedi. Kazanır, kazanmaz o ayrı. Yalman Galatasaray'ın gelmiş geçmiş en başarılı başkanlarındandır. Galatasaray'ın bu temelini atan Alp Yalman'dır. Temel üzerine binayı çıkan da Faruk Süren'dir. Takım bir şekilde etkilenmiyor çünkü ortada takım kalmadı. Galatasaray diye bir takımın olduğuna inanan biri var mı! Fatih Terim'in bir daha antrenörlük işine döneceğini sanmıyorum. Zaten Milli Takım'daki unvanı da Futbol Direktörü. Bundan sonra gideceği tek bir yer var artık: Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı... Alp Yalman gelirse Prandelli'nin gideceği kesin. Mustafa Denizli'yi getirir. Galatasaray'ın ihtiyacı olan şiddetli operasyonu Denizli yapar.

ALP YALMAN

MALİ KONULARA ALLAH YARDIM EDER
Mali konular ile ilgili Allah yardım eder. Aysal'ın aday olmayacağını kimse tahmin etmiyordu. Ünal ile konuşmuş olsaydım seçim kararı almadan görevde kalması için ikna ederdim. Şu an kafamdaki yöneticiler belli. İsim verme gibi bir durumum yok. Mali konular ile ilgili Allah yardım eder. Ünal Aysal'ın başarılı olduğu ve daha az başarılı olduğu yerler var. Mehmet Helvacı, Adnan Polat'ın döneminde başkanlık koltuğuna karşı saygılı durmadı. Onunla bir seçim yarışına girmekten mutlu olm

SEDAT DOĞAN:

YALMAN'IN LİSTESİNDE YOKUM

"Ben, Galatasaray'da en yakın olduğum kişi olan Ünal Aysal'ın ekibinden ayrıldım ve şu anda hiçbir ekiple seçimle ilgili bir temasım olmadı. Alp Yalman başkanımızı son derece sevip, saymama karşın kendisiyle seçime yönelik en ufak bir görüşmemiz olmadı. Ayrıca ben Galatasaray'ın artık orta nesil ve genç kuşak karışımı olan daha enerjik bir grup tarafından yöneltilmesinden yanayım."

ŞÜKRÜ ERGÜN

BAŞKANIMIZI RENCİDE ETTİLER
"Başkanımız gerçekten çok rencide edici tavırlar karşısında kaldı. Özellikle kendi camiası içinden gelen bu tavırları yadırgıyor. Artık Galatasaray için bundan sonrası önemli. Başkanın bu kararı almasına neden olan etkenleri ortaya çıkaran Galatasaraylıların, mutlaka şapkalarını önlerine koyup düşünmeleri lazım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teneke bağladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN