Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk adım mali denetim

"Türk futbolunun içerisinde bulunduğu maddi bataklık bir an önce kurutulmalı" “Yöneticilerin kulüplerin parasını harcarken sorumlu olmadığı dernek statüsü kaldırılmalı”

Giriş Tarihi: 1.1.2015
İlk adım mali denetim
RIDVAN DİLMEN

Teşhis tamam sıra tedavide!

1- Fatih Terim çok uzun yıllar hem futbolculuk hem antrenörlük hem de Avrupa'da antrenörlük yapmış biri. Yetmedi işin idari yönünü de üstlendi. Hem saha içi hem saha dışı... Futbol direktörü oldu. Bir yıla yakın zamandır Türk futbolunun geçmişte yaşadığı problemleri irdeliyor ve gelecek için kalıcı çözümler bırakmak istiyor. Futbol direktörü olarak Türk futbolunda neler yapılabileceğiyle ilgili bir sunum yapacak. Tabii sunum önemli değil, önemli olan icraata dökmek. Bununla ilgili de başta kulüpler olmak üzere, ve futbolun içindeki her kesimden destek alması gerekir. Tabii ki biz de merakla bekliyoruz yapacağı açıklamaları... Yıllardır süre gelen temel problemi herkes biliyor. Ama teşhis olmasına rağmen bir türlü tedaviye geçilmiyor. Şimdi tedavi zamanı. Bu kolay bir süreç değil tabii. Sadece yabancı kuralıyla ilgili değil genel anlamda ekonomik kriterler ve masaya yatırılacak bir sürü mesele var. Önemli olan bunun icraata geçmesi. Kulüpler yasası bunun içinde diyebiliriz. TFF yasasında tüzük değişikliği de olabilir. Bunlar hemen kestirilip atılacak kararlar değil. Kulüplere bir süre tanınmalı. Hemen acilen uygulanması mümkün değil, hatta önümüzdeki yıl da değil. Ama 2016-17 sezonundan geçerli olmak üzere masaya yatırılan çözüm paketleri ile ilgili kulüplere bir buçuk yıl zaman verip çözülmesi gerekir. Yoksa Avrupa veya dünya şampiyonasına katılmak bunlar günü kurtarmaktır. Futbolun geleceğiyle ilgili mutlaka yapılması gereken çözümler sunulmalı.


SPORDA 2014 BÖYLE GEÇTİ - TIKLAYIN


2- Bunları sayfalara sığdıramayız ama hemen yapılabilecek çok az şey vardır. Yabancı, altyapı, mali kriterler, futbol yasası, tüzük değişikliği gibi bir sürü problem var. Bunların hemen ha deyince olmayacağını herkes biliyordur. Asıl hedef 2016-17 sezonu olmalı. Kulüpler Birliği önemli bir kararla bir komisyon oluşturdu.. Bu komisyon umarım uzun yıllar değişmeden görev yapar.

AHMET ÇAKAR


Transferlere denetim şart!

1- Türk futbolunun tekrar kafayı kaldırabilmesi için önce mali yapıların düzeltilmesi lazım. Mali yapısı bozuk, batık içinde yüzen hiçbir müessese üretemez ve başarılı olamaz. Üstelik futbolu yöneten kadroların çoğu yetersiz insanlardan oluşuyor. Dolayısıyla bu şartlarda Türk futbolunun kendisi toparlayabilmesi mümkün değildir.

2- Öncelikle yöneticilerin kötü niyetli bağlantıları ve menajerler aracılığıyla yapılan anlamsız transferler son bulmalı. Mali yapı düzgün olursa, sırasıyla her sorun çözülür

ARKADAŞINA GÖNDER
İlk adım mali denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN