Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan tüm dünyaya 61:8 mesajı

'ın dünyaca ünlü Müslüman golcüsü twitter'dan yayınladığı şifre ile dikkatleri üzerine çekti. Peygamberimize hakaret eden dergisine yapılan saldırıdan sonra Müslümanların hedef yapılmasına karşı gelen Ba, rakamlar ile işaret ettiği Saff Suresi'nin 8'inci ayeti ile "Kafirler istemese de Allah nurunu tamamlayacak" mesajını verdi.

Giriş Tarihi: 15.1.2015 01:21 Güncelleme Tarihi: 15.1.2015 11:00
Demba Ba'dan tüm dünyaya 61:8 mesajı
'ın doğumlu Senegalli golcüsü twitter hesabından yayınladığı şifre ile gündem oldu. Paris'te dergisine yapılan saldırıdan sonra İslam karşıtı söylemlere savaş açan ve Fransızlardan gelen "Hepimiz Charlie'yiz" yazılı tişörtü giymeyi reddeden Demba Ba, twitter'dan şifreli bir mesaj paylaştı. Bu şifre ise Kuran'ı Kerim'den bir suresini ve ayeti işaret ediyor.

DEMBA BA İNSANLIK DERSİ VERDİ - TIKLAYIN

"KAFİRLER İSTEMESE DE ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAK"

Demba Ba 61:8 paylaşımı ile Kuran'ı Kerim'in 61'inci suresi olan Saff Suresi ve 8 ayetine gönderme yaptı. O ayetin Elmalı Hamdi Yazır'daki meali ise şu şekilde: "İstiyorlar ki Allahın nûrunu ağızlariyle söndürsünler, Allah ise nûrunu tamamlayacaktır, isterse kâfirler hoşlanmasınlar."


Demba Ba, twitter'dan paylaştığı 61:8 mesajı ile Kuran'ı Kerim'in Saff Suresi 8'inci ayetini işaret etti."KATİL HER YERDE KATİLDİR"

Demba Ba Fransa'da konuk olduğu televizyon programında kendisine yöneltilen "Müslüman mısınız yoksa İslamcı mı" sorusuna "Katil dünyanın her yerinde katildir" şeklinde yanıt vererip Müslümanlık ile Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırının yan yana durmasının mümkün olmayacağını işaret etti.

Yeni Şafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demba Ba'dan tüm dünyaya 61:8 mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN