Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'a sert tepki

Başkanı ’ın, "'yi Galatasaraylılar kurdu" iddiasına sarı lacivertlilerden sert tepki geldi.

Giriş Tarihi: 15.1.2015 17:15 Güncelleme Tarihi: 15.1.2015 17:18
Fenerbahçe'den Galatasaray'a sert tepki
Fenerbahçe Müzesi müdürü ve tarihçi Alp Bacıoğlu, Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ın iddialarına sert tepki gösterdi.

Bacıoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Bunların hepsi deli saçması. Ben de 'nin kuruluşuna dair mektuplar, belgeler, resimler, gün, saat tüm detaylar var. Zaten ben bir kitap hazırlığındayım. Bunda tüm bu saçmalıklara yer vereceğim belgelerle. Fenerbahçe'nin üç tane kurucusu var: Necip Okaner, Ayetullah Bey ve Nurizade Ziya Bey. Fenerbahçe'yi bu isimler kurmuştur. Yerleri yurtları her şey bellidir. Bu iddiaların hepsi palavra. Galip Kulaksızoğlu, orta okulunda okuyup Saint Joseph'ten mezun olmuştur. Galatasaray ile bir alakası yoktur. O dönemde Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye gelen oyuncular vardı. Tıpkı bugünkü gibi."

YARSUVAT'TAN TARİHİ ÇIKIŞ: FENERBAHÇE'Yİ G.SARAYLILAR KURDU

Galatasaray Divan Kurulu'nda üye Oral Yılmaz, federasyonları bile G.Saray'ın kurduğunu söyleyince, başkan Yarsuvat araya girdi. Yarsuvat, "Fenerbahçe'yi de..." diye seslendi. Yılmaz'ın kısa bir şaşkınlık yaşamasının ardından Yarsuvat'ın "F.Bahçe'yi de G.Saraylılar kurdu" diye ikinci kez seslendiği duyuldu.

KULAKSIZOĞLU-KAYACAN FAKTÖRÜ

F.Bahçe'nin kuruluşunda payı olan Galip Kulaksızoğlu, G.Saray Lisesi'nde öğrenciydi ve futbol oynuyordu. Transfer olduğu F.Bahçe'de 1910'da başkanlık yaptığı belirtiliyor. Ancak F.Bahçe'nin sitesinde bu yer almıyor. Hamit H. Kayacan'ın da G.Saray'ın kurucusu olduğu, 1912-14 yılları arasında F.Bahçe'de başkanlık yapınca ismi silindiği ileri sürülüyor.

Habertürk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe'den Galatasaray'a sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN