Dünyanın 1 numaralı liginde flaş karar

İspanya'da yayın hakları ile ilgili yeni yasa tasarısı sonrasında federasyondan flaş bir açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 6.5.2015 23:08
Dünyanın 1 numaralı liginde flaş karar
flaş bir karar aldı. Yönetim, 16 Mayıs'tan itibaren tüm eyleme başlayacaklarını ve futbol aktivitelerini dondurma kararı aldıklarını açıkladı.

İspanya Futbol Federasyonu internet sitesinden yaptığı açıklamada alınan kararın nedenini İspanya hükümetinin maç yayınlarıyla ilgili çıkan yeni yasa olduğunu ifade ederek diyaloğa açık olduklarını belirtti.

İspanyol hükümeti ile futbol kulüplerinin anlaşamaması tüm futbol aktivitelerini durma noktasına getirdi. Özellikle havuz sisteminin adaletsizliğinden yakınan kulüpler İspanya federasyonuna yoğun baskı oluşturuyordu. İspanya liglerinde mücadele eden kulüplerin Maliye'ye olan borçların bir hayli kabarık olması da bu baskının artmasına neden oldu.

İspanyol futbolunda yaklaşık 20 yıldır süre gelen maç canlı yayın hakları ile ilgili krizlerin havuz sistemine geçilerek önlenmesi öngörülüyordu. Mevcut sistemle'daki 4 büyük kulüp (Real Madrid, Barcelona, Valencia ve Atletico Madrid) maç canlı yayın haklarının toplam gelirinin yüzde 45'ine sahip olurken, yeni sistem ile kulüpler arasındaki dengesizliğin biraz daha kapatılacağı belirtiliyordu.

İspanya Futbol Federasyonu'nun aldığı bu karar neticesinde nasıl bir sonucun çıkacağı merakla bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın 1 numaralı liginde flaş karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN