Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ada artık sosyal!

Galatasaray Genel Kurulu, Galatasaray Adası'nı kiralayan işletmenin tahliyesine ve adanın kulüp üyeleri için sosyal tesis olmasına karar verdi

Giriş Tarihi: 15.11.2015
Ada artık sosyal!
Galatasaray Adası'nın gelecekteki kullanımı için yönetimin istediği yetki kongresi Türk Telekom Arena Stadı'nda gerçekleştirildi. 938 üyenin katılımıyla yaklaşık 5 saat süren kurulda üyeler, açık oylamada (yaklaşık yüzde 90 oyla) Ada'nın Galatasaray'ın bünyesinde sosyal tesis olarak kalmasından yana karar verdi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Adası'nı en kısa sürede sosyal tesis olarak kullanıma sokacaklarını dile getirdi. Galatasaray Adası'ndaki mevcut kiracının 30 Kasım'da çıkmasını beklediklerini ifade eden Özbek, "Biz en süratli nasıl tahliye ederiz onun peşindeyiz. Dolayısıyla ona göre hukukçularımız çalışıyor. En kısa sürede bunu yapacağız" diye konuştu.
Kongre notları

AYSAL GELMEDİ!
5 saat süren genel kurula 938 kulüp üyesi katıldı. 28 üye konuşmak için kürsüye çıktı. Oylama el kaldırma metoduyla yapıldı. Eski başkanlar Duygun Yarsuvat, Faruk Süren ve Alp Yalman kongreye katıldı. Adnan Polat ve Ünal Aysal toplantıya gelmedi.

17 MİLYON $ ZARAR
Adnan Öztürk, oyunu adanın sosyal tesis olmasından yana kullanırken adanın değerinin ölçülemediğini belirtti. Öztürk, Galatasaray Adası'nın yıllık kirasının havuz hariç 3.5 milyon dolar olması gerektiğini ve 9 yılda 17 milyon 785 bin dolar zarar edildiğini söyledi.

KİRACI ÜST KATTA
Aynı zamanda Galatasaray Kulübü genel kurul üyesi de olan Ada'nın işletmecisi Mehmet Koçarslan, TT Arena'daki kritik toplantıya geldi. Ancak Koçarslan, yakın arkadaşlarıyla birlikte oylamanın yapıldığı salona girmek yerine üst kattaki bölümde kalmayı tercih etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ada artık sosyal!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN