Florya'yı teslim aldı

Başkan Dursun Özbek ile Florya'ya giden Denizli, "Buraya ilk geldiğimde toprak saha vardı. Altyapı dahil bazı şeyler elbette değişecek" diyerek kendi kurallarıyla yola çıkacağının altını çizdi

Giriş Tarihi: 25.11.2015
Florya'yı teslim aldı
Takımla Madrid'e gitmeyen Denizli, ilk gününde tesisleri gezdi ve "Futbolun tek patronu" olacağının mesajını verdi

Galatasaray'a önceki gün "1.5 sezon için evet" diyen Mustafa Denizli, dün ayağının tozuyla soluğu Florya'da aldı. Başkan Dursun Özbek ile tesisleri gezen Denizli, yaptığı değerlendirmede, "Florya benimdir" mesajını verdi. Tecrübeli teknik adam, üçüncü Galatasaray döneminin ilk gününde sözlerine, "Buraya gelmeyeli bir hayli zaman geçti. Üzerine bastığımız çimler, bizim zamanımızda başkanımız Ali Uras'ın emekleriyle hayata geçti. O zamanlar burası toprak sahaydı" diyerek başladı.

TAKIMIN KARŞISINA EMANET BİRİ GİBİ GEÇMEM

Metin Oktay Tesisleri'ndeki tüm birimlerle toplantı yapacağını belirten Mustafa Denizli, "Takımla birliktelik sağladığım zaman tesisin ne olduğunu, hangi birimin ne hizmet sağladığını bilmem lazım. Bazı şeyler elbette değişecek. Burada çalışan bütün arkadaşlarımız hakkında, buranın fiziki yapısıyla ilgili bilgi sahibi olmam lazımdı. Takımın karşısına emanet birisi olarak geçemem. Altyapıdaki arkadaşlarla da görüşeceğim. Oradaki düzeni de inceleyeceğim" diye konuştu.

4 OYUNCUMUZ İLE KISA BİR GÖRÜŞME YAPTIK

Mustafa Denizli, bugün Türk Telekom Arena'da incelemelerde bulunacağını vurgulayarak "Statta ne nedir, takım kimlerden ve nelerden istifade ediyor diye bakacağım. Göreve başlamadan bunları bilmek benim için bir avantaj" dedi. Madrid'e sakatlıkları nedeniyle gidemeyen Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Hamit Altıntop ve Carole ile kısa bir görüşme yaptığını ifade eden Mustafa Denizli, bugün Madrid'e maçı izlemek için gidebileceğini sözlerine ekledi.

YARDIMCILARI HASAN ŞAŞ VE EMRE AŞIK

Daha önce birlikte çalıştığı kondisyoner Stefano Marrone ile görüşeceğini açıklayan Denizli, transfer için yönetimden şimdilik bir talebinin olmadığını ifade ederek "Takımla biraz yol aldıktan, bir takım değerlendirmeler yaptıktan sonra başkanla bu durumu daha net konuşabiliriz" açıklamasını yaptı. Dün akşam saatlerinde ise Denizli'nin yardımcıları netleşti. Emre Aşık ve Fatih Terim döneminde de teknik kadroda yer alan Hasan Şaş yeni dönemde görev alacak.

İLK İDMANINA CUMA ÇIKIYOR

Mustafa Denizli, bugün Madrid'de yeni öğrencileriyle tanışacak ve maçtan sonra yarınki imza töreni için dönecek. Takım ise yarın idman yaptıktan sonra Madrid'den ayrılacak. Denizli, Florya'da takımı ile ilk idmanına cuma günü çıkacak.

YILLIK 2 MİLYON EURO ALACAK

Galatasaray ile 1.5 sezon için anlaşan Mustafa Denizli bir yıl için 2 milyon Euro alacak. Hamzaoğlu ise yıllık 2 milyon dolara anlaşmıştı.

ARENA'YA AYAK BASTI


Mustafa Denizli, Florya gezisi sırasında basın mensuplarına ilk çalımını attı... "Yarın da Arena'ya gideceğim" diyen tecrübeli teknik adam, Atletico maçını izlemek için İspanya'ya gitme kararı aldığı için Arena ziyaretini dün akşam gerçekleştirdi. Denizli, bugün başkan Dursun Özbek ile birlikte özel uçakla Madrid'e gidecek.

SORU-CEVAP

Denizli'nin Madrid'de takımın başında olmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Murat ÖZBOSTAN: Takımla gitmeliydi

Böyle önemli bir maçta Mustafa Denizli'nin mutlaka takımın başında kulübede olması gerekiyordu. Ama ne düşünüyor bilemiyorum! Galatasaray bu gece grubunun en kritik maçına çıkacak. Alacağı kötü bir sonuç ilk 2 şansını bitirecek ve önemli bir maddi gelirden mahrum kalınacak. Durum böyleyken, hoca takımın başında olup oyuncularını maça daha farklı bir şekilde motive edebilirdi. Eminim ki bugün kendisinin ifade ettiği gibi maça gidecektir ama bu kulübede olmakla aynı şey değil. Taffarel, Antalyaspor maçında soyunma odasında olmak yerine Muslera'yı ısındırıyordu. Bu aslında '1 numara olma arzum yok' mesajıdır... Galatasaray'ın bu gece kaleci ısındıran bir antrenöre değil, kendisinden daha güçlü bir takımı deplasmanda yenebileceğine inandırabilecek bir teknik adama ihtiyacı var.

Bülent TİMURLENK: İmza öncesi ince mesaj

Atletico Madrid maçı kaybedildiğinde faturanın yönetime çıkacağını; berabere kalsa bunun adının "Denizli dopingi" olacağını; kazansa Kasımpaşa maçında "Büyük Mustafa" diye karşılanacağını elbette ki Mustafa Denizli de düşünmüştür. O Madrid'e bugün gitse bile tribünde olacağını ifade etti. Bir teknik adamı ilk tercihinden dolayı eleştirmek ve "Cesaret edemedi" demek doğrusu biraz insafsızlık. Dün Denizli, Florya'da, "Buralar artık benden sorulur" mesajını imza töreni öncesinde vererek iletişim konusunda ne kadar tecrübeli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Hamza Hamzaoğlu'na "Burak'ı kadro dışı bırak, kadroyu şöyle yap" demek cüreti (!) pardon küstahlığına sahip toy yöneticiler, artık Florya'da Metin Oktay Tesisleri'ne değil, çevresindeki et-balık lokantalarına gidebilirler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Florya'yı teslim aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN