: Küllerimizden doğarız

Başkanı : “Alnımız ak, yüzümüz pak. Verilen cezaları kabul etmiyoruz. Galatasaray’ı kimse engelleyemez. Zümrüdü Anka Kuşu gibiyiz”

Giriş Tarihi: 11.11.2018
Mustafa Cengiz: Küllerimizden doğarız

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe derbisinin ardından aldıkları cezalarla ilgili konuştu ve şunları söyledi:
¦ Sanırım bir daha, bir daha bizi sevk edecekler. Hocamızı sevk etmesinler, beni etsinler. İşler laf dinlemez noktaya geldi. Kılıç çekme, savaş baltalarını çekme gibi bir durum seziyorum.
¦ Basın toplantısı (Salı günü) düzenleyeceğiz. Bizim alnımız ak, yüzümüz pak. Verilen cezaları asla kabul etmiyoruz.
¦ Galatasaray'a karşı kutsal ittifak gibi bir durum görüyoruz. Zümrüdü Anka Kuşu gibiyiz. Biz küllerimizden doğarız, Galatasaray'ı kimse engelleyemez.
¦ Donk ve Rodrigues'in cezaları Tahkim'de onandı. Çok üzüldüm.
¦ EURO 2024'ü alamadık. Keşke Galatasaray'la uğraştığı kadar 2024 için uğraşsaydı...
¦ Galatasaray 30 yıldır ilk kez ekonomik anlamda doğru yolda.
¦ UEFA ile ilgili süreç sağlıklı şekilde sürüyor. İki yola girdik dedim. Biri kısa, biri uzun sürebilir. Fakat her ikisi de mutlu son olur.
¦ Fatih hocama karşı bir rövanş var. İntikamcı bakış açısına karşıyız. Terim'i yıpratırsanız Türk futbolunu da yıpratırsınız.

BÜYÜK ÖNDER'E SAYGI
GALATASARAYLI sporcular ısınma öncesi saha kenarında Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80'inci yılı dolayısıyla Atatürk posteri ile fotoğraf çektirdi.

DONK&RODRİGUES'E TAHKIM'DEN RET
GALATASARAY Perşembe akşamı açıklanan PFDK kararlarından sonra önceki gün Garry Rodrigues ve Ryan Donk'un cezaları için itirazda bulundu. Dün Kayserispor maçından önce toplanan Tahkim Kurulu, Galatasaray'ın itirazını reddetti ve Rodrigues'in 3, Donk'un 6 maçlık cezasını onadı.

3.8 MILYON EURO'LUK KULÜBE
- Emre, Nagatomo, Eren, Fernando, Donk, Ndiaye ve Rodrigues'ten yoksun Galatasaray, 21 kişilik maç kadrosunu tamamlayamadı. Kulübedeki 6 oyuncu İsmail Çipe, Ahmet Çalık, Yunus Akgün, Celil Yüksel, Linnes ve Muğdat'ın toplam değerinin 3.8 milyon Euro oml ası dikkat çekti.

FATİH TERİM'E YOĞUN İLGİ
CEZASI nedeniyle dünkü karşılaşmayı tribünden izleyen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e Kayserili futbolseverler büyük ilgi gösterdi.

KADİR HAS'TA TRİBÜNDE HEP KAZANIYOR!
ASLAN, 2009'da açılan Kadir Has Stadı'nda gülmeye devam ediyor. Kayseri'deki son 13 maçta yenilgi yüzü görmeyen G.Saray, 9 galibiyet, 4 beraberlik aldı. Fatih Terim de kaderin bir cilvesi ki, daha önce cezası yüzünden 2 kez tribünde oturup kazandığı Kadir Has'tan 3. kez zaferle ayrıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Cengiz: Küllerimizden doğarız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN