Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sultanlar'da jenerasyon bitmez

"Kadın voleybolumuz artık çok üst düzeyde. Sakatlıklar, vedalar olabilir ancak bu jenerasyon bitmez. Başarılar, altyapıda başlayan süreklilikle devamlılık kazanır."

Giriş Tarihi: 14.8.2014
Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, voleybolda büyük başarılar kazanan kızlarımızı ve onların gerisinde kalmamak için çaba harcayan erkek sporcularımızla ilgili hedeflerini SABAH Spor'a anlattı: "Özellikle kadınlarda bir standardı yakaladık. Hep üst düzeyde olmamız sporcularımızı da motive ediyor. Bu mücadele sırasında sakatlıklar ve formsuzluklar olacaktır. Neslihan, Seda ve Naz sakat. Ama oynayan sporcularımız onları aratmıyor. Başarıyı biz takım oyununa bağlıyoruz. Lider konumunda olan sporcularımızın gençleri motive etme açısından takım içerisinde yer almaları çok önemli."

'SÜREKLİLİK SAĞLANMALI'
"Tüm dünyada sporda sakatlıklar yaşanır. Bizde sakatlanan sporcularımız dünyanın en iyi sporcuları arasında. Biz altyapıdan gelen yıldızlar ve gençlerde başarılı olmuş sporculara şans veriyoruz. Bunu yapmak zorundayız. Çünkü belli bir süre sonra yeni oyuncuları Milli Takım'a kazandıramadığınız takdirde hep üst sıralarda yer alamazsınız. Başarının sürekli olması için bu yolu izlemek zorundayız." "Başarılı olmak için altyapıdan üst düzeye kadar bir proje içerisinde hareket etmek sorundasınız. Fabrika Okulu kurduk. 6- 12 yaş arasında Türkiye genelinde voleybol oynuyorlar. Yetenekli olanları kulüplere yönlendiriyoruz. Bu çocukların kulüplerdeki yaşantısını, performansını takip ediyoruz. Başarılı olanları yıldız, genç ve A Milli Takım'a taşıyoruz. Özellikle yıldız ve gençlere eğitim bursu vererek okumalarını sağlayarak ailelerini de rahatlatıyoruz."

ERKEKLER DE, KIZLAR GİBİ OLACAK
"Dünya voleybolunda kadınlarda söz sahibi olduğumuz bilinmektedir. Her müsabakada üst sıralarda yer almamız bunun göstergesi. Ancak kadınlardaki başarıyı erkeklerde bir türlü gerçekleştiremedik. Kulüpler bazında iyi sonuçlar alıyoruz ama Milli Takım düzeyinde olmuyor. Bu konuda da çalışmalarımız sürüyor. 1-2 yıl içinde Türk Erkek Milli Takımı da kendisinden söz ettirecektir."

DAVETİYE KRİZİ OLMADI
"Dünya Grand Prix Şampiyonası'nda bir davetiye krizi yaşandığı yönünde dedikodular çıktı. Eski Federasyon Başkanı Erol Ünal Karabıyık'a davetiye göndermemişiz. Böyle bir şey olamaz. Biz voleybola hizmet edenlere vefasızlık yapmayız. Ben voleybolla doğdum. Babam Özcan Mutlugil eski federasyon başkanı. Babama kurye ile davetiye yolladım. Erol Bey'in davetiyesini ise ise özel şoförle gönderdim. Artık bunları aşmalıyız. Bizim hiçbir zaman art niyetimiz olamaz. Bu tür olaylarla gündeme gelmek voleybola hiç bir fayda getirmez."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sultanlar'da jenerasyon bitmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN