Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye Turkcell'le yüzecek

Giriş Tarihi: 15.8.2014 15:02

TYF –TURKCELL OLİMPİK YÜZÜCÜLER projesinde 100 bin lisanslı sporcuya ulaşma hedefinin kapsamını genişletiyor ve Turkcell Yüzme Günleri bu yıl 40 ilde gerçekleştiriyor.

Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğinde Türkiye'nin Michael Phelps'lerini yetiştireceği Türkiye'nin en kapsamlı yüzme projesi 16 Ağustos 2014 itibariyle ilk olarak; Tekirdağ, Edirne ve Isparta'da başlıyor. Yetenekli gençlerimizin Türk sporuna kazandırılacağı etkinliklerin temelinde, yüzme sporunun tanıtılması olacak. 8-12 yaş aralığındaki gençlerin ve ailelerin katılacağı yüzme günlerinde aynı zamanda yüzmeye olan ilgi arttırılarak, daha fazla lisanslı yüzücü sayısına ulaşmak hedefleniyor. Proje kapsamında Ağustos ve eylül ayı içerisinde İstanbul, Bursa, Ankara, Adana, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Muğla, Konya, Niğde, Kırıkkale, Eskişehir, Bolu, Sakarya, Kocaeli, Kayseri, Tokat, Sivas, , Isparta, Karaman, Mersin, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Diyarbakır, Van, Rize, Trabzon, Giresun, Samsun, ile Kastamonu'nun bulunduğu ve yaklaşık 20 bin sporcunun katılacağı toplam 40 ilde 7'den 70'e yüzme şöleni yaşanacak.

"YÜZMEYİ TABANA YAYARAK GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYORUZ"
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, "Yüzme Federasyonu ile yürüttüğümüz projenin ikinci senesinde Turkcell Yüzme Günleri'nde il sayısını 17 ilden 40'a çıkartıyoruz. Amacımız birçok genç sporcumuza ulaşarak onları Türk sporuna kazandırmak. İlk anda 2016 Rio ve asıl hedefimiz 2020 Tokyo'da madalya için yarışacak sporcularımızın yetiştirilmesi için çalışıyoruz. Projemizin bir diğer ayağında Baltimore'da Bob Bowman eşliğinde eğitim gören sporcularımız, bu ay içinde Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda bizleri temsil edecek. Çok ayaklı bu projemizin sonunda ülkemizi olimpiyatlarda başarıyla temsil edecek sporcuları ülkemize kazandıracağız" dedi.

"PROJEMİZDE ADIM ADIM İLERLİYORUZ"
Türkiye Yüzme Federasyonu Ahmet Bozdoğan, "Bir seneyi geride bıraktığımız projemizde önemli aşamalar kaydettik. Geçtiğimiz yıl 4 bin sporcunun katıldığı Turkcell Yüzme Günleri'nde bu yıl, 20 bin sporcuya ulaşılacak. Türkiye gibi potansiyeli çok yüksek olan bir ülkede, bu rakamlar oldukça önemli. Yetenekli yüzücülerin spora kazandırılması adına Turkcell Yüzme Günleri büyük önem taşıyor. Projenin başarıya ulaşarak bu desteğin karşılığını bulmasını için Türkiye'nin dört bir yanını dolaşarak Türk sporunda başarılı sporcuların sayısını arttıracağız" dedi.

TURKCELL AKILLI KADINLAR KULÜBÜ, YÜZME GÜNLERİ'NE KATILAN "SPORCU ANNELERİNİN" YANINDA
Heyecan dolu yüzme günlerinde, sporcuların bugünlere gelmelerini sağlayan emektar annelerini, ilgi çekecek aktiviteler ve sürpriz hediyeler bekliyor. Bunun yanı sıra, bu özel günlerinde annelere çocuklarını yetiştirirken destek olacak servis çözümlerimizi, Turkcell Akıllı Kadınlar Kulübü'nün sağladığı marka indirimlerini anlatıp annelerimizin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

100 BİN LİSANSLI SPORCU
Türkiye'nin 40 ilinde gerçekleşecek olan etkinliklerde spor okullarının seviyesi gözlemlenirken ulusal veri tabanı için de bilgi toplanacak. Geçtiğimiz yıl 18 bin olan faal lisanslı sporcu sayısı bu yıl itibariyle 32 bine yükselirken, bu rakamın 2016'da 50 bine 2020'de ise 100 bini bulması amaçlanıyor. Turkcell, maddi desteğin yanında projenin yönetim kademesinden, sporcu gözlem yöntemlerine kadar bu işbirliğinin her yerinde olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye Turkcell'le yüzecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN