ABD açık beni görünür yaptı

"Hayatımda değişen bir şey yok... Antrenmanlarım ve maçlarım devam ediyor. Sadece artık takip ediliyorum, yaptıklarım görünüyor. Sponsorlarım arttı. Yakında bir sürpriz olabilir mesela beni ekranlarda da görebilirsiniz"

Giriş Tarihi: 15.11.2014
ABD açık beni görünür yaptı
İpek Soylu... Henüz 18 yaşında. Geçtiğimiz Eylül ayında ABD Açık'ta genç çiftlerde İsviçreli partneri Jil Belen Teichmann ile şampiyonluğa ulaşırken, Türkiye'nin Grand Slam kazanan ilk raketi olarak tarihe geçti. Genç tenisçiye ilk sorumuz "ABD Açık şampiyonluğu ile ne değişti" oldu. "Hayatımda değişen bir şey yok aslında" diye başladı İpek sözlerine ve şöyle sürdürdü: "Şampiyonluktan sonraki ilk bir hafta çok yoğundu. Röportajlar, televizyon programları. ABD Açık'la görünür oldum. Yine antrenman yapıyorum, yine maçlara çıkıyorum ama artık fark ediliyorum. Biliniyorum. Takip ediliyorum. Sponsorların ilgisi arttı. Beni buluyorlar. Yakında beni ekranlarda görebilirsiniz" diyor ama sır vermiyor.

KEBAP MI BİCİ BİCİ Mİ?
İpek geleceği parlak bir tenisçi artık ama başka meziyetleri de var. 3 yıl bale yapmış... Ayrıca ödül olacak kadar iyi resim çiziyor. Konusu Verem'le savaş olan resim yarışmasında birincilik kazanmış. "Hala çiziyor musun" diye soruyoruz "Artık içimden gelmiyor. Tenis tüm hayatımı doldurmuş durumda" diyor. Adanalı olan İpek'e "Bici bici mi (buz, pişmiş nişasta,pudra şekeri ve şerbetten oluşan Adana'ya özgü bir tatlı) kebap mı" diyoruz... "Bici biciyi sevmiyorum, tabii ki her zaman kebap" diyor ve ekliyor, "Kebaptan nasıl bir başlık çıkar?" başlık hazır "Acıların kızı İpek." Gülüyor...

ARTIK KENDİMİ İZLİYORUM
İpek artık büyüklerde yarışacak... Grand Slam elemelerine katılmak için 200'lerde olması gerek. O nedenle bundan sonra katılacağı turnuvaları da ona göre seçecek. "Kendimizi test etmek için daha büyük turnuvalar oynamamız gerek. Mental olarak da çalışıyorum. 4 aydır bir koçum var. Eskiden kendi maçlarımı hiç izlemezdim. Artık izliyorum. Bu konudaki çalışmalara da devam edeceğim" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD açık beni görünür yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN