Yine Serena

Yine Serena

Maria Sharapova, belalısı Serena Williams'tan Avustralya Açık finalinde de kurtulamadı. İlk seti rahat kazanan Serena, Rus rakibinin direncine karşın ikinci seti de tie-break'le alıp zafere yürüdü

Avustralya Açık, 33 yaşındaki Serena Williams'ın kadınlar tenisinin hala en iyisi olduğunu gösteren bir finalle son buldu. Modern dönemde bu turnuvayı en çok kazanan tenisçi olan Serena, aralarındaki son 15 maçı kazandığı Maria Sharapova'ya set vermeyerek 6.kez zafere yürüdü. Çok sayıda ace attığı ve rakibini etkili servisleriyle zorladığı ilk seti 6-3 kazanan ABD'li raket, Sharapova'nın ortaya koyduğu başarılı oyuna karşın maçın üçüncü sete uzamasına izin vermedi. 6-6'ya gelen setin kaderi tie-break'te belli olurken, burada da 7-4'le rakibine üstünlük kuran Serena bir kez daha Sharapova'yı alt ederek toplamda 19. Grand Slam zaferine ulaştı.

ÖNÜNDE SADECE STEFFİ GRAF VAR
Tenis tarihinin en önemli kadın tenisçileri arasında yer alan 33 yaşındaki sporcu son 2 Grand Slam'i kazanarak gözünü Steffi Graf'ın rekoruna çevirmiş durumda. Modern dönemin en başarılı kadın tenisçisi konumundaki Graf'ın 22 Grand Slam zaferi bulunurken, Serena aradaki farkı 3'e indirmiş durumda. 33 yaşına gelmesine karşın kadın tenisinde hala rakip tanımadığını gösteren Williams, adını bu alanda da tarihe kazımak amacında. Serena, hem ABD, hem de Avustralya Açık'ı modern dönemde en çok kazanan kadın tenisçi konumunda.

MARİA DİRENDİ AMA...
2004 yılından bu yana oynadığı 15 maçta mağlup edemediği Serena Williams'a karşı özellikle ikinci sette toparlanarak büyük bir direnç ortaya koyan, maç sayısını çevirip seti tie-break'e götürmeyi başaran Maria Sharapova ikinci Avustralya zaferine ulaşamadı. Dünya iki numarasının böylece Serena önündeki karnesi 2'ye 17 oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yine Serena
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN