Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Bundan daha büyük bir aptallık olamaz"

Rio 2016'da ile Brezilya arasındaki ezeli rekabetin boyutları taraftar bazında ölçüyü aşınca sporculardan sert tepkiler geldi.

Giriş Tarihi: 9.8.2016 11:03
Bundan daha büyük bir aptallık olamaz

ve Brezilya rekabeti malum. Birbirlerine ekonomik anlamda muhtaç, birisi olmadan diğeri ayakta zor kalan, her türlü siyasi, ekonomik ve sosyal anlamda çok iyi anlaşan iki ülke insanı konu futbola gelince düşman kardeşlere dönüşür. Olimpiyat oyunlarına futbol, tenis, judo, basketbol alanlarında başarılı bir başlangıç yapan 'in oynadığı bütün maçlarda karşılarındaki tek rakip ise Brezilyalı seyirci. Öyle ki li oyuncuların ayağına gelen her top, attıkları her atış, dokundukları her top Brezilyalıların ıslıklarıyla karşılık buluyor.

Dünya Kupası sırasında da sürekli atışan iki grup arasında şimdiye kadar tatsız bir durum yaşanmamıştı. Ancak Martin Del Potro-Jaoa Souza tenis karşılaması öncesi bir Arjantinli ve Brezilyalının tartışarak birbirlerini tartaklamaya başlaması gergin anlara neden oldu. Polis müdahale ederek tartışan seyircileri dışarı çıkardı. Olaya çok sinirlenen Del Potro vatandaşlarına, "Bu Arjantin-Brezilya arasında oynanan bir futbol maçı değil. Lütfen sakin olun" açıklamasında bulundu.

Arjantin basını olayı "Utanç" başlığıyla manşetlere taşıdı. Bir gün önce Arjantin-Nijerya arasında oynanan basket maçında da tangocu ve sambacı seyirciler arasında karşılıklı küfürleşmeler olmuştu. Bunun üzerine seyircinin tavrına çok kızan Arjantinli basketbolcu Luis Scola, "Karşılıklı oynamadığımız bir maçın tribünlerinde Brezilyalıların iki sene önce yedikleri gol için şenlik yapmalarından daha büyük bir aptallık olamaz" açıklamasında bulunmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bundan daha büyük bir aptallık olamaz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN