Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Timurtaş Hoca kimdir?
Timurtaş Uçar, 1944'te Elazığ'ın Sivrice ilçesi Uslu Köyü'nde doğdu. imam Hatip Lisesi'ni Elazığ'da bitirdikten sonra İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'ne girdi. Ögrenciliği esnasında başladığı vaazlar dikkat çekti. Malatya vaizliği, Muş müftü vekilliği yaptı.

Süleyman Ateş'in Diyanet İşleri Başkanı olmasından sonra 1976'da istanbul Müftü Başmuavini oldu. Şehzadebaşı ve Eminönü Yeni Camii'ndeki vaazları büyük ilgi gördü. 1979'a kadar her vaazında camiler doldu taştı. 1980 ihtilalinden sonra vaizlikten alınıp Beykoz Çavuşbaşı Köyü'ne imam hatip olarak tayin edildi. 1990'da Ümraniye İmes Camii'ne tayin edildi. 1999 başında 32 yıl emek verdigi Diyanet isleri'nden emekli oldu. Ancak köşesine çekilmedi.

Çocuklarının eğitimine önem veren Uçar, 4 evladını okuttu. Özel Fatih Koleji'nden mezun olan oğullarından Yusuf, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni, Bekir Yunus İÜ İletisim Fakültesi'ni bitirdi. Kızı Fatih Üniversitesi'nde, küçük oğlu Enes Emre (13) Ankara'da geçirdiği trafik kazasında,yengesi ile birlikte hayatını kaybetmiştir.Kozlu Mezarlığı'nda babasının yanına defnedildi.
BİZE ULAŞIN