Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osman Öztürk uğurlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hocası Osman Öztürk'ün cenaze törenine katıldı.

Giriş Tarihi: 2.12.2014 14:55 Güncelleme Tarihi: 2.12.2014 16:53
Osman Öztürk uğurlandı
Osman Öztürk için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. Törenin ardından Öztürk'ün cenazesi Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

72 Yaşında hayata veda eden Osman Öztürk, 2011 yılından bu yana Başbakanlık Başmüşaviri olarak görev yapıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlık döneminde başmüşavirliğini yapmıştı. Öztürk'ün Cumhurbaşkanı Erdoğan için bir başka önemi daha da vardı o da hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hem de 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün hocasıydı.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti İzmir Milletvekili ve Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım ve pek çok milletvekilinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hocası olması sebebiyle pek çok AK Partili de cenaze töreninde hazır bulundu.

ERDOĞAN CENAZE NAMAZINDA


Osman Öztürk 72 yaşındaydı ve kolon kanseri tedavisi görüyordu. Uzun süredir tedavi gören Öztürk, dün tüm müdahalelere rağmen hayata gözlerini yumdu. Öztürk ayrıca Yüksek Öğretim Kurulu üyesiydi. Kırklareli Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü öğretim üyeliğini de sürdürüyordu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden mezun olan Öztürk aynı Üniversiteden de doktorasını tamamlamıştı. Pek çok üniversitede öğretim görevi yapan Öztürk'ün yayınlanmış 15 de kitabı 120'ye yakın da farklı dillerde makalesi bulunuyor. Evli ve 4 çocuk babası olan Osman Öztürk Arapça, Farsça ve İngilizce de biliyordu.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Yoğun katılımın olduğu cenaze törenin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve pek çok milletvekili ve bakanın da katılımı nedeniyle çevrede yoğun güvenlik önlemleri alındı.

ÖNEMLİ GÖREVLERE İMZA ATTI

Hem siyasi hayatı boyunca hem de öğretim görevlisi olduğu dönemde oldukça önemli görevlere imza atan Osman Öztürk önemli bilimsel çalışmalarda da önemli rol oynadı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman Öztürk uğurlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN