Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuğçe'nin kurtardığı iki kız ortaya çıktı

'da uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden 'ın, tacizden kurtardığı iki kız nihayet 16 gün sonra ortaya çıktı. Polis 13 ve 16 yaşlarındaki iki genç kızı tanık olarak sorguya aldı

Giriş Tarihi: 2.12.2014
Tuğçe'nin kurtardığı iki kız ortaya çıktı
'nın Offenbach kentinde tacize uğrayan iki kızı kurtarmaya çalışırken bir saldırganın yumruğu sonrası kaldırıldığı klinikte ölen ve tüm dünyanın takdirini toplayan Türk kızı 'ın ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında, bir restoranın otoparkında Albayrak'ın ölümüne yol açan saldırı anının kamera kayıtları ortaya çıktı. 2.5 dakikalık video görüntülerinde daha önce 15 kez suça karışmış olan ancak hiç ceza almayan 18 yaşındaki Sanel M.'nin bir arkadaşı tarafından birkaç kez olay yerinden uzaklaştırılmaya çalışıldığı ancak Tuğçe'ye vurmasına engel olunamadığı görüldü. Tuğçe'nin yediği yumruk sonrası yere düşmesi ve kafasını beton zemine çarpmasının hemen ardından zanlının kaçtığı da görüntüye yansıdı. Güvenlik kamerası kaydını Bild Online yayımlarken, Sanel M.'nin Tuğçe'yi otoparkta beklediği anlaşıldı, agresif tavırları ve sürekli Tuğçe'nin üzerine gitme isteği de açıkça görüldü. Olay sonrası yaklaşık 10 dakikada ambulansın gelerek ilk müdahalenin ardından Tuğçe'yi Offenbach'taki kliniğe götürdüğü de kayıtlardan anlaşıldı. Polis görüntülerin olayın aydınlatılmasında büyük yarar sağlayacağını belirtti.

İLK TANIKLAR ÇIKTI
Görüntülerde olaya onlarca kişinin tanık olduğu görülürken, 15 Kasım gününden bu yana Tuğçe'nin arkadaşları dışında polisin ve ailenin ısrarlı çağrısına rağmen kimse ifade vermemişti. En sonunda dün tacize uğrayan 13 ve 16 yaşlarındaki iki kız ortaya çıktı. Polisin ve ailenin gidip ifade vermeleri için defalarca çağrıda bulunduğu kızlar dün sorgulandı. Offenbach polisi sorgunun ardından açıklama yapacaklarını bildirdi.

LİYAKAT NİŞANI VERİLECEK
Öğretmen olmaya hazırlanan üniversite öğrencisi Tuğçe'nin ailesi yaşam destek ünitesi fişinin çekilmesine kızlarının 23. doğum gününde karar vermişti. Tuğçe, Almanya'da medeni cesareti ile Cumhurbaşkanlığı Liyakat Nişanı ile onurlandırılmak isteniyor.

İKİ YIL CEZA İLE KURTULABİLİR
WIesbaden kentindeki gençlik hapishanesinde tutuklu bulunan 18 yaşındaki zanlı Sanel M.'nin daha önce de bir kişiyi darp ettiği, suçu tekrarladığından hareket edilmesi ve doğrudan Tuğçe'nin üzerine gitmesinin kasten adam öldürmeye teşebbüs sayılması halinde 15 yıla kadar ceza alabileceği aktarıldı. Aksi takdirde iki yıl gençlik cezası alarak serbest kalabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuğçe'nin kurtardığı iki kız ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN