X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Emekliye yakacak yardımı geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Emekliye yakacak yardımı geliyor

  • Giriş Tarihi: 22.10.2014 01:14 Güncelleme Tarihi: 22.10.2014 11:43
Emekliye yakacak yardımı geliyor
Emekliye yakacak yardımı geliyor

Emeklilere yapılan yakacak yardımı yeniden gündeme geldi. Konu, Meclis'e taşındı. Emekliler, yılda 600 liralık ısınma desteği verilmesini bekliyor

Takvim, emeklilerin sesini duyurmaya devam ediyor. Emeklilerin sorunlarını, taleplerini duyuruyor, onlara yol gösteriyor. Geçmişte emeklilere yapılan yakacak yardımı yeniden gündeme geldi. TAKVİM'i arayan emekliler, eskiden seyyanen bir yakacak bedeli ödendiğini belirterek, bu uygulamanın yeniden hayata geçirilmesini istiyor. Devletin her yıl kendilerine yakacak yardımı adı altında ödeme yapmasını talep eden emekliler, "Ayda 200'er lira olmak üzere 3 ay ödeme yapılsa, bu bizleri rahatlatır. Isınma masraflarının eklenmesiyle kış ayları bizim için zor geçiyor" diyor.

MECLİS GÖRÜŞECEK
Elektrik ve doğalgaza gelen yüzde 9'luk zamma değinen emekliler, "Zaten faturalar bizi zorluyordu. Şimdi masrafımız daha da artacak. Emeklileri rahatlatacak yakacak yardımının yeniden hayata geçmesini bekliyoruz" ifadesini kullanıyor. Bu arada, emeklilere yakacak yardımı verilmesi, Meclis'e de taşındı. Bu konuda Meclis'e sunulmuş bir kanun teklifi bulunuyor. Eğer teklif yasalaşırsa, emeklilere her yıl kış ayları yaklaşırken yakacak yardımı verilecek.

Yılda 2 ikramiye de Meclis'te
Emeklilerin bir beklentisi de ikramiye. Yılda 2 kez ikramiye isteyen emeklilerin bu beklentisi, Meclis'e sunulan kanun teklifinde de yer aldı. Kanun teklifi yasalaşırsa, emekliler yakacak yardımının yanı sıra yılda 2 kez dini bayramlar öncesi 1'er maaş ikramiye alacak. TAKVİM'e konuşan emekliler, her iki desteğin de yaşam standartlarını yükselteceğini ifade ediyor.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ BORCU DA YAPILANDIRILSIN
TESK Başkanı Bendevi Palandöken, yılbaşına kadar elektrik ve doğalgaz borçlarını da yapılandıracak bir düzenleme yapılmasının, vatandaşları rahatlatacağını söyledi. Palandöken, "Sadece resmi daire abone grubundan 189 milyon 716 bin 414 lira, belediyeler abone grubundan 1 milyar 394 milyon 463 bin 144 lira, esnaf, sanatkar ve sanayicinin ise toplamda 6 milyar 718 milyon 450 bin lira ödenmeyen elektrik borcu var. Buna taksit imkanı getirilmelidir" dedi.
KAYNAK:TAKVİM

kalan karakter 1000

mevlüt mevlüt

gerçekten emekliler perişan rezil haldeyiz yazıkya

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 17.02.2015 20:58
candemir aslan candemir aslan

Gazetelerimiz zaten zor durumda olan emeklilerle ilgili ciddi haber yapsınlar. Umutlandırmasın ve haberlerinin takipçisi olsunlar. Emekliye yakacak yardımı ve ikramiyede bunlardan birisi. Lüttfen bizimle artık gazetelerde oynamasın. Zaten geçim derdinden tırlatmak üzereyiz..ğ

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır2
cevapla 27.10.2014 16:41
oya eydor oya eydor

huzurevlerinde zaten cüzi bir paraya oturan emeklilerede mi verilecek

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır3
cevapla 23.10.2014 22:14
ahmet boyacı ahmet boyacı

emeklilerin maaşları yüksek kur ve yükselen enflasyon nedeniyle yetersiz kalmış emeklilerin ömürlerinin son günlerinde maddi sıkıntı içinde yaşamalarına neden olmuştur,emeklilere yardım etmek istiyorlar ise eşini kaybetmiş yalnız yaşıyan milyonlanca emekli olduğunu bunlar ihtiyaçlarından çok büyük konutları işgal ettikleri ihtiyaçlarını zor karşıladıklarına şahit oluyoruz, devletin ve konut yapıcıların 30 m2 lik yaşam alanı içeren huzur evi odaları yapmaları bunları emeklilere düşük bedelle satmaları gerektiğini düşünüyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 22.10.2014 22:25
özkan özkan

seçimlere kadar bu haberle oyalarlar seçim bittikten sonra..........

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 22.10.2014 17:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.