X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Emekliye çifte zam müjdesi yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Emekliye çifte zam müjdesi yolda

  • Giriş Tarihi: 10.12.2014 09:57
Emekliye çifte zam müjdesi yolda
Emekliye çifte zam müjdesi yolda

2015 yılında hem SSK ve Bağ-Kur emeklileri hem de memur emeklileri çift zam alacak.

Toplu sözleşme kapsamında bu yıl tek zam alan memur emeklilerinin maaşında, 2015'te 2 kez artış yapılacak. Memur emeklileri, toplu sözleşmeye göre, Ocak'ta yüzde 3 zam alacak. Temmuz'da ise bir yüzde 3 artış daha yapılacak, ayrıca 2015'in ilk yarısında enflasyon yüzde 3'ü aşarsa, bunun da farkı verilecek.

FARKLI ARTIŞ


2015 yılı programında memur emeklilerinin Temmuz zammıyla ilgili öngörü yer aldı. Buna göre; memur emekli aylıklarının, oluşacağı tahmin edilen yüzde 0.63'lük enflasyon farkı nedeniyle Temmuz'da yüzde 3.63 artırılması planlanıyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri de 2015'te çift zam alacak. Zam oranları, memur emeklilerinden farklı olacak. Maaşlarda Ocak ve Temmuz aylarında, bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon kadar artış olacak. SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarının önceki 6 aylık enflasyon tahminine göre Ocak ve Temmuz'da sırasıyla yüzde 3.45 ve yüzde 3.63 artırılması öngörülüyor. Kesin zam oranları ise Ocak ve Temmuz'da açıklanacak 6 aylık enflasyon verileriyle belli olacak.

Kaynak : Takvim

kalan karakter 1000

Rizel'i Emekli Rizel'i Emekli

Türkiye' de çalışanlar,emekliler geçmiş yıllarda olduğu gibi %2.5 ve %3 gibi komik nispetli rakamlarla dirhemle zam veriliyor,oysa Ak Parti 2002 seçim öncesi konuşmalarda enflasyon %40 yani çift rakamlıdır biz geldiğimizde enflasyonu tek rakkamlara indirdiğimizde çalışanlarımıza ve emeklilerimize geçinebilir şartlarda ücret artışı vereceğiz diyordu.Şimdi enflasyon tek rakamlara geldi ne oldu? verdiğiniz sözler nerde kaldı hiçmi vicdanınız sızlamıyor.Çalışanlar ve emekliler Yoksulluk sınırının altına maaş veriyorsunuz? Devlet büyüklerimizden adaletli bir ücret politika uygulamaları kendi çıkarlarında olacağında düşünüyor ve vicdanları ile başbaşa bırakıyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 18.01.2015 19:30
hakan serdar şanlık hakan serdar şanlık

yüzde yüz haklısınız

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.01.2015 08:29
yuksel yuksel

sayın başbakanımıza, geçenlerde başbakanlık sitesinde de belirtmiştim, Sayın başbakanımız; Her insanın maaşi mertebesine göre zaten farklı gelen enflasyona göre zam yapılıyor ancak bu enflasyon eşit olarak her insana yansıyor nehikmetse maaşı az olan insana enflasyon yansıyor zam yansımıyor.SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİ HAK İLE ZAM YAPIN ZAM 100 TL ise bu yüz tl herkese olmalı yüzde ile zam olmaz yüksek maaşlı yüzde oranı neredeyse düşük maaşlının maaşı kadar BU ADALETMİ SORUYORUM, LÜTFEN ZAM YÜZDESİNİ KALDIRIN, BU ÜLKEDE ENFLASYONA YÜKSEK MAAŞLIDA AZ MAAŞLIDA AYNI ORNADA MARUZ KALIYOR . HAL BÖYLE İSE MAAŞA GELEN ZAM MİKTARIDA EŞİT OLMALI LÜTFEN AMA ÇOK LÜTFEN BU KONU ÇOK ONEMLİ SAYGILAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 15.01.2015 23:58
emekli emekli

enfilasyona resmi açıklamalara göre devletin açıklamsı yüzde 8.4 madem neden emekliye 3 3 veriyorlar hiçdeğilse yüzde 8 yapmaları lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 13.01.2015 21:20
yıldırım yıldırım

BU MEMLEKETTE POLİTİKACI OLUP MECLİSE GİTMEK VARKEN ;NEDEN MEMUR OLDUM Kİ ?!?!

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 12.01.2015 21:30
emekli emekli

herşeyin ateş pahası olduğu ülkemizde yüzde üçlük zamları müjde diye vermek gerçekten çok rahatsız edici...yoksulluk sınırını bırakın açlık sınırının altında maaş alan milyonlarca çalışan ve emeklinin feryadını yazın...tabiki habercilik yapmak istiyorsanız...ama bunları yazmaya cesaretiniz olacağını sanmıyorum...yazık...

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 11.01.2015 04:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.