X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Paketten 2 milyon gence iş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Paketten 2 milyon gence iş

  • Giriş Tarihi: 22.12.2014
Paketten 2 milyon gence iş
Paketten 2 milyon gence iş

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklayacağı Ekonomide 3'üncü Dönüşüm Programı'yla iki yılda iki milyon gence iş kapısı açılacak

Hükümet, "tasarruf ve üretim" planının ardından 8 başlıklı "sosyal yatırım, insani kalkınma" programını açıklamaya hazırlanıyor. Üçüncü Dönüşüm Programı'nda "İşgücü piyasasının etkinleştirilmesi, mesleki becerileri geliştirme, nitelikli insan gücü ve çekim merkezi, kentsel dönüşüm, kalkınma için altyapının geliştirilmesi" gibi başlıklar yer alıyor.

İŞSİZLİK MAAŞI VE SÜRESİ ARTIYOR - TIKLAYIN

Kalkınma Bakanlığı'nca hazırlanan pakette gençlere iş fırsatı öne çıkıyor. İki yıllık dönemde 2 milyon istihdam artışı hedefleniyor. İş ve yatırım ortamı geliştirilirken, kadın ve gençlee nitelikli istihdam imkânı geliştirilecek. KOBİ desteklerinde genç girişimcilere öncelik verilecek. Programda nitelikli insan gücü için çekim merkezleri oluşturularak yurtdışından gelen nitelikli insan gücü artırılacak. Programda, kişi başına günlük harcaması 4.30 doların altında olan nüfus sıfıra yaklaştırılacak. Kayıtdışı istihdam yüzde 30'a düşürülecek.

KADIN AĞIRLIĞININ YOĞUN OLDUĞU MESLEKLER - TIKLAYIN

EN ÇOK KAZANDIRAN 25 MESLEK - TIKLAYIN

kalan karakter 1000

M.ERTURK M.ERTURK

2 Milyon kişiye sadece Sn.Başbakan'ın sözüyle istihdam meydana gelecekse buyrun. Ama isdihdamın önündeki engelleri kaldırmadan ve ülkeye sermaye girmeden olmaz.Mevcut sistem işyeri açmak isteyenin anasından emdiği sütü burnundan getiriyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 22.12.2014 11:23
fvz fvz

hep cek cak. ama nasıl olacak. bu ekonomi bürokrasisi ile mi olacak bu iş? kamu da verimlilik artışı yok. verimsizlik artışı var. bir işyeri açmak için bir işeyeri kapatmak için geçen süre kagıt üzerinde kaç günde fiiliyatta kaç gün arkanıza dönüp dde uygulamaya bakıyormusunuz. uyuglamayı yapan bürokratik birime sorarsanız hep oyanayacakyır verilerle.bunu bagımsız dışardan birimlere yaptırmalısınız. tüik yapabilir mesela. koskoca bir kurum var orada elemanıyla altyapısıyla. ama boş konuşan bir de başkanı var. adam gibi yazılımla ve düzgün data altyapısıyla artık elektronik ortamda bile hangi kamu biriminin hangi verimlilikte iş ypatıgı nihai kullanıcıların memnuniyet düzeyi oturdugun yerden ölçülebilir. arızalı durumda yüzyüze görüşme çapraz anketlerle de gidersin gerekirse. yahu 12 yıl oldu yeter artık ama. sorun bakalım müteahhitlere ama gizli anketlerle durum nasıl.sorun vatnadaşa belediyede işler nasıl yrüyor tapuda nasıl yürüyor trafikte nasıl. adalette nasıl?

Aynı Görüşte misiniz?
evet28
hayır3
cevapla 22.12.2014 08:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.