X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Milyonları ilgilendiren uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Milyonları ilgilendiren uyarı

  • Giriş Tarihi: 13.1.2015 07:22
Milyonları ilgilendiren uyarı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek “Isı yalıtımına 2017 yılına kadar teşvik vereceğiz. Ondan sonra yapmayan vergi ile cezalandıracağız” dedi.

Bir canlı yayında soruları yanıtlayan Şimşek ısı yalıtımını sağlamak amacıyla 2017'ye kadar teşvik vereceklerini belirterek "2017'den sonra da ısı yalıtımı yapmayanları belki vergi politikasıyla cezalandıracağız. Niye? Devlet olarak ne yapacağız? Her binanın enerji verimliliği sertifikası olacak, bu kaçınılmaz bir şey. Bu hem çevre hem cari açık hem de genel ekonomik gidişat açısından çok önemlidir. Biz, enerjide üretimi, dışa bağımlılığı konuşuruz ama en önemli kaynak enerji tasarrufudur" dedi.


ENFLASYON YÜZDE 5 OLUR


Şimşek bir soru üzerine "Petrol ortalama 50-60 dolar aralığına inerse enflasyon yüzde 5'in altına bile inebilir. Enflasyonda en önemli risk faktörü doların değer kazanması. Kuraklık sadece enflasyonu değil büyümeyi de olumsuz etkiledi. Son çeyrekte büyüme yüzde 3'ün altına inmezse 2014'te büyüme yüzde 3 olur" dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan ve kamuoyunda 'aile paketi' diye bilinen 'Ailenin ve Dinamik Nüfus Yapısının Korunması Programı'nın mali açıdan bütçeye getireceği yükün hesaplanıp hesaplanmadığı sorusu üzerine Şimşek program üzerinde uzun süredir çalıştıklarını belirterek "Çocuk başına ilave yardımların etkisinin yaklaşık 404 milyon lira olmasını bekliyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

halk ısı yalıtımını kendi imkanlarıyla yaptırıyor illa ki mimara mühendise bunu yaptırdım diye bakanlık sitesinden o kağıdı almak için para vermesi mi gerekiyor? halk şehircilik il müdürlüklerinden kotrol karşılığı alabilmeli. ben inşaatçıyım. çoğu yeni yapılmış yapılmakta olan binalara ben ısı yalıtımı onayı vermem ama yap yapma kuralları yerine getirmiş gösterdin mi o kağıt parçasını alıyorsun. gerçekçi olalım. bazı tuğlaları yüksek yalıtımlı olması gerekirken en adisini koyup faturasını en pahalı olanından alınıp ısı yalıtımı yapılmış gösteriliyor. yapı denetimciler, çizim yapan mimar mühendisler kendi inşaatını yaparlarsa bu sahtekarlıklar çok olur. bu sistemi gerirseniz fakir halka ızdırap eder mimara mühendise yoktan para kazandırırsınız. sn. bakanım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır1
cevapla 13.01.2015 09:16
yilmaz TÜRK yilmaz TÜRK

umarim tutar,umarim daha iyi oluruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 13.01.2015 09:16
ALİ ÖZDEMİR ALİ ÖZDEMİR

2007 deprem yönetmeliğinden önce yapılan binalar için deprem performans analizi yaptırılıp sonuca göre hareket edilmelidir.Piyasada gördüğüm kadarıyla yanlış ve bilinçsiz bir işlem yapılıyor.Deprem tahkik işleri yapılmadan mantolama yapılıyor. Önce binamızı tanımalıyız.Tahkik sonucunda güçlendirmemi çıkacak,yoksa bina riskli bina sınıfında olup yıkılması mı istenecek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 13.01.2015 09:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.