X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER NASA'nın Türkiye versiyonu hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

NASA'nın Türkiye versiyonu hazır

  • Giriş Tarihi: 4.3.2015
NASA'nın Türkiye versiyonu hazır
NASA'nın Türkiye versiyonu hazır

Tüm birimleri tek çatı altında toplayacakları 'nın çalışmalarının tamamlandığını bildiren Bakan Elvan, "NASA'nın Türkiye versiyonunu kuruyoruz" dedi. Elvan, 'i taşıyacaklarını da söyledi

, kuruluş çalışmaları tamamlanan 'yla ilgili bilgi verdi. SABAH'ın kahvaltıda ağırladığı Elvan, "Arkadaşlarımız 6-7 aydır çalışıyorlar. Uzayla ilgili tüm birimleri tek çatı altında toplayacak Uzay Ajansı'nı kuruyoruz. NASA'nın Türkiye versiyonu gibi. Her şeyimiz hazır" dedi. Elvan şunları söyledi:
TEK ÇATIDA TOPLANACAK: Arkadaşlarımız 6-7 aydır çalışıyorlar. Uzayla ilgili tüm birimleri tek çatı altında toplayacak Uzay Ajansı'nı kuruyoruz. Vaktimiz olursa seçimden önce kuracağız.

4G İLE HIZ 20 KAT ARTAR


FIRLATMA MERKEZLERİ: Bizim uydu fırlatma merkezine sahip olmamız gerekiyor. (Fırlatma merkezi yerinin belirlenip belirlenmediğine ilişkin soruya) Ya yerleşim yeri olmayan geniş bir alan ortasında ya da deniz kenarında yapılması lazım. Böylece uyduyu fırlattığınız anda onun bazı parçaları roketten ayrılıyor. Yakıt tankı yere düşüyor. İnsanlara zarar vermemesi gerekiyor. Detaylı çalışmalar yapılıyor. İç Anadolu'nun bu iş için çok uygun olmadığını düşünüyoruz.
ADİL OLACAĞIZ: Hukuki süreçlerini tamamladık. Tüm operatörlerimize eşit mesafede, adil ve şeffaf bir yaklaşım içerisinde olacağız. 4G ile hızımızı 20 katına kadar çıkaracağız. İhaleyi biz rekabet ortamında yapacağız. 800, 900, 1800, 2100 ve 2600 bandına yönelik ihalelerimiz olacak. 800 bandında daha geniş alanlara hitap etme imkânınız var. Özellikle kırsal alanlarda 800-900 bandı çok daha fonksiyonel. 1800 ve üzeri olan bantlarda daha dar alanda iletişim imkânı sağlanıyor. Bu yüzden 800-900 bandı çok değerli. Şu anda 800 bandında bazı televizyon kanallarımız var. Onları 700 bandına alıyoruz. Görüşmeler yapıldı. 700 bandı daha kalitelidir. Aktarım yapıldıktan sonra 800 bandımız hazır hale gelecek. Bunları teker teker ihaleye çıkacağız. Taban fiyatlarımız olacak.
4'ÜNCÜ OYUNCU: Bu konuda bugün açıklamalar yapacağım. Şu andaki hızımız 20 kata kadar çıkabilecek. Özellikle televizyon yayıncılığını düşünün. 3G ile yapmaya çalışıyorsunuz, bağlantı kayboluyor. 4G'den sonra o sıkıntılardan önemli ölçüde kurtulacağız.

kalan karakter 1000

kıkıkı kıkıkı

çok iyiii

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.03.2015 19:30
r r

Başka bi ülkeyle anlaşıp o ülkenin arazisinden fırlatalım

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır5
cevapla 04.03.2015 09:33
mert mert

helal olsun her bakan görevinin gereğini iyi bir şekilde yerine getirse keşke.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 04.03.2015 07:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.