X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Batılı gençleri termale getirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Batılı gençleri termale getirecek

  • Giriş Tarihi: 15.3.2015
Batılı gençleri termale getirecek
Batılı gençleri termale getirecek

Karaderili Grup'un sahibi Orhan Karaderili, Türkiye'de termali yaşlı kitlenin tercih ettiğini belirterek, "Hedefimiz sosyal tesislerimizle yerli-yabancı gençleri termale çekmek" dedi

e yaptığı 300 milyon dolarlık yatırımla dikkatleri çeken Karaderili Grup, Avrupalı gençleri Türkiye'deki termal turizme çekmeye hazırlanıyor. Balıkesir Sındırgı'da 2 bin yatak kapasiteli Laguna Termal Resort&Spa ve Yalova'da 2 bin 200 kapasiteli Thermal Palace'ı inşa eden şirket, sosyal alanlarda donattığı tesislerinde bilinenin aksine gençleri ağırlamayı hedefliyor. Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, Türkiye'deki jeotermal kaynakların daha verimli kullanılmasına yönelik geleneksel kaplıca kullanımından farklı bir anlayışın geliştirilmeye çalışıldığını söyledi. Karaderili, "Ancak hâlâ yeterli bilgiye sahip değiliz. Termali tercih eden yerli turistin yaş ortalaması 50 ve üzeri. Onların da fiziksel sorunlarından ötürü termal turizmi tercih ettiğini görüyoruz" dedi.

SÜREKLİ İSTİHDAM SAĞLIYOR

Avrupa'daki genç kitlenin ise termali fiziksel sorunları önleyici olarak gördüğünü vurgulayan Karaderili, tesislerinde yaptıkları eğlence, dinlence ve spor alanlarıyla genç turist profilinin ilgisini çekmeye çalıştıklarını ifade etti. Karaderili, "Bu sosyal alanlarla yerli ve yabancı gençleri termale çekeceğiz" diye konuştu. Karaderili, şık tesislerin hayata geçmesiyle birlikte doluluk oranlarının da yükselmeye başladığını dile getirdi. Termal tesisler 12 ay boyunca hizmet verdiği için sürekli istihdam sağladığını vurgulayan Karadereli, "Bu yönden ülke ekonomisine katkısı oldukça yüksek. Ortalama bir kişinin haftalık konaklama bütçesi de bin 200 TL civarında" dedi.

'LİDER VE ŞEYHLERE ÖZEL ODA YAPIYORUZ'
2016'nın son çeyreğinde Yalova ve Balıkesir'deki tesisleri açmayı planladıklarını aktaran Karadereli, bu tesislerde özel konseptler geliştirdikleri bilgisini verdi. "Ortadoğuluların Yalova'ya olan ilgisi çok yüksek. Ancak şehirde özellikle Arap zenginlerinin para akıtacağı bir kalitede ve kapasitede tesis yoktu" diyen Karadereli, bu doğrultuda 12 kral dairesi ile sadece devlet başkanlarını ağırlayacak olan 'Presidential Suit' oda hazırladıklarını aktardı.