X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 3G'den 5G'ye sıçramalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

3G'den 'ye sıçramalıyız

  • Giriş Tarihi: 22.4.2015
3G'den 5G'ye sıçramalıyız
3G'den 5G'ye sıçramalıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı kaynaklarla geçilecek 4G teknolojisine karşı çıktı: 4G ile zaman kaybetmemize gerek yok. İki yıl içerisinde 'ye geçmeliyiz

'un 175. Kuruluş Yıldönümü'nde konuşan dünyanın 'yi konuştuğunu belirterek, "4G ile zaman kaybetmemize gerek yok. 2 yıl içerisinde Türkiye de 5G'ye geçmeli. Aksi takdirde Türkiye 4G'li bir çöplük haline döner" dedi. Erdoğan şu mesajları verdi:

ÖZELLEŞTİRME ELEŞTİRİLERİ HAKSIZ ÇIKTI: Bu ülkenin ve milletin geleceği için üretim ve istihdam gerçekleştiren herkesin sonuna kadar destekçisiyiz. Bugün yapılan yatırımlara baktığımızda Türk Telekom'un özelleştirilmesinde yapılan eleştirilerin ne kadar haksız olduğunu görüyoruz. Türk Telekom, eskisi gibi bir kurum olsaydı 10 yılda bu kadar büyük bir gelişme gösterir miydi? Özelleşen Türk Telekom kendi önceliklerine odaklandığı için böyle bir büyüme sağlandı.

KOMÜNİSTLER BİLE ANLADI: Özelleştirme mantığına karşı olan siyasi mantıklar var, bu siyasi mantıkların elinde ülkemiz hiçbir zaman büyüyemez. Bunu dünyanın ileri gelen komünistleri bile anladı ama bizimkiler anlayamaz.

4G'Lİ ÇÖPLÜK OLUR: Dünya şu anda 5G'yi konuşuyor, biz 3G'deyiz. 4G ile zaman kaybetmemize gerek yok. İki yıl içerisinde Türkiye de 5G'ye geçmeli. Aksi takdirde Türkiye adeta 4G'li bir çöplük haline döner.

ESKİ TÜRKİYE'YDİ BU: 60-70'li yılları bir kenara bırakıyorum 80'ler de bile evinde telefon olması büyük bir imtiyazdı. Telefonunuzu yazdırıp saatlerce bekliyordunuz. Eski Türkiye'ydi bu. Sayın Turgut Özal'ın bu alana verdiği önemi iade etmemiz gerekiyor. ANKARA

2 YIL ÜCRETSİZ İNTERNET

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri, JW Marriott Otel'de düzenlenen törende yaptığı konuşmada Türkiye'ye duyduğu sevgi ve saygıyla ünlü bir ailenin üyesi olduğunu belirtti. Hariri, "Bugün bu harika ülkede yatırım yapma ve büyüme hayallerimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 2013 vizyonu ile çıkılan bu yolculukta istikrarlı bir şekilde yürüyeceğiz" dedi. Türk Telekom Üst Yöneticisi Rami Aslan da Türk Telekom- hükümet işbirliğiyle bugüne kadar hiç internet aboneliği bulunmayan 1 milyon aileye 2 yıl boyunca ücretsiz internet hizmeti verileceğini bildirdi.

http://i.sabah.com.tr/sbh/2015/04/21/SurmansetTekli960/1429626354710.gif

kalan karakter 1000

ömer ömer

bazılarının aklı, bazılarının gözlü almıyor bu sözleri:
'5g geçelim' den kasıt: yatırım boşa gitmesinden ziyade, 5g ye biz de yön verelim, yazılım ve donanım olarak katkıda bulunalım, biz üretelim, diyor başkan.
her zaman ki gibi yine cihan şumul düşünüyor.. küçük beyinler anlamıyor tabi bunu..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.04.2015 16:54
FERASETLİ FERASETLİ

FATİHİN TORUNU NE OLACAK!

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 22.04.2015 16:55
kazım kazım

Bilgisayar mühendislerine tıpkı doktorlar, makine mühendisleri gibi imza yetkisi vermeniz lazım sayın cumhurbaşkanım. ilkokul mezunu bile bizlere alternatif olarak bizim işimizi yapmaya çalışıyor ve kalitesiz işlerden dolayı ülke milyarlarla dolar zarara giriyor. Bilgisayar mühendisleri olarak bizim imzamız olmadan yazılım yapılamamasını istiyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 22.04.2015 14:24
sasa sasa

biraz daha bekle de direkt 6G ye geçerdik cumhurumbaşkanım

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır6
cevapla 22.04.2015 13:57
ABBAS BEY ABBAS BEY

nihayet yavv nihayet artık bizimde geleceği gören başkanımız var.. eskimiş teknolojiyi bize layık görmüyor.... iste türk lideri işte türk milleti... ölene kadar seninleyim sayın BAŞKANIM....

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır7
cevapla 22.04.2015 12:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.