X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çocuklara 'çip'li takip dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çocuklara 'çip'li takip dönemi

  • Giriş Tarihi: 28.6.2015
Çocuklara 'çip'li takip dönemi
Çocuklara 'çip'li takip dönemi

Ebeveynlerin çocuklarını kaybetme korkusu 'çipli' takiple bitiriliyor. Ankaref'in geliştirdiği uygulamayla çocuğa verilen çip, yerini cep telefonundan gösteriyor

Anne-babaların korkulu rüyası, çocuklarının AVM'ler, piknik alanları, kalabalık caddelerde kaybolması tehlikesine son verecek yeni bir telefon uygulaması geliştirildi. Yerli üretim olan bu uygulamada, çocuğun üzerinde taşıyacağı çip ile cep telefonlarından takibi yapılabilecek. Çocuk, ailesinden uzaklaşmaya başladığı anda cep telefonlarına uyarı sinyali gelecek. Bilişim teknolojileri firması Ankaref'in Genel Müdürü Ali Erhan Binici, yakın zamanda başlatılacak sistemin çok geniş bir alanda kullanılabileceğini belirterek, "Sadece çocukların takibi değil, örneğin evde yetiştirilen çiçeğin, domates, biberin gelişimini, evcil hayvanların neler yaptığını da cep telefonlarından kolaylıkla takip edebilecekler" dedi. Binici'nin verdiği bilgilere göre, aileler çocuklarını üzerinde taşıyacakları çip ile cep telefonlarından takip edebilecek. Çocuk aileden uzaklaştığında cep telefonlarına gelecek uyarı sayesinde, kalabalık alanlarda kaybolma riski ortadan kalkacak. Binici, uygulamayı Ortadoğu pazarına da açacaklarını söyledi.

AŞILAR 7/24 GÜVENDE

Ankaref'in sağlık ocaklarındaki aşı dolaplarını kablosuz sistemle takip ettiklerini anlatan Binici, "Bu sistem dünyada ilk ve tamamen yerli" dedi. Aşı dolaplarını 7 gün 24 saat herhangi bir elektrik kesintisi ya da ısı değişimine karşı izlendiğini ve böylece aşıların bozulmasının önlendiğini vurgulayan Binici, uygulamayı Tayland ve UNICEF'e satmak için görüştüklerini belirtti.

kalan karakter 1000

hidden chip hidden chip

herkes istediği kişinin aracına veya giysisine farkettirmeden yerleştirerek her hareketini gözlemleyebilir. sıkıntılı bir durum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.06.2015 19:36
M. Yılmaz M. Yılmaz

Bu haberi "güzel bir haber" diye haberleştirenlere önerimdir:
"Michio Kaku"nun "Physics of the Future - The Inverntions that will transform our lives" ile "David Icke"ın "İnsanoğlu Ayağa Kalk" kitaplarından bu çiplerle ilgili bölümlerini okuyup, Sn. Koç'un "80 milyon nüfus bize çok fazla - 50-60 milyon olsaydık daha zengin olurduk" ifadesini bağdaştırırsanız, gelecekte "Seven Sisters"ın amaçlarına nasıl hizmet edebileceğini ve "çip" taşıyanları bir "tık" ile nasıl yok/imha etmek veya bir "intihar eylemcisi"ne döndürebilmek için kullanılabileceğini öğrenirdi insanlarımız - ÇÜNKÜ, söz konusu "takip çipi projesi" bir Amerikan Ordu projesi olduğu o kitaplarda hazırlayan bilim adamlarınca itiraf ediliyor. Allah bizi o günlerden korusun!

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 28.06.2015 04:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.