X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Faiz ve kur daha da düşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Faiz ve kur daha da düşecek

  • Giriş Tarihi: 6.4.2016
Faiz ve kur daha da düşecek
Faiz ve kur daha da düşecek

Ekonomiden iyi işaretler geldiğini belirten Başbakan Davutoğlu, “Önümüzdeki dönemde kur, faiz ve enflasyon aşağı yönde beraber gidecek” dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2015'te 700 bin kişiye ilave istihdam sağlandığını belirterek, "2016 daha bereketli olacak. Kaos ve kriz bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacak" dedi. AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Davutoğlu, ekonomik gelişmeler hakkında konuştu:

ZİRVEYE TAŞIYACAĞIZ: Büyüdük ve büyürken insanımızın ekmeğini de büyüttük, refah seviyesini de yükselttik. Krizden bu yana yaklaşık 6.5 milyon kişiye ilave istihdam sağladık. 'nin ilerlemesini sabote etmek isteyenler amaçlarına asla ulaşamayacak. Ekonomiyi büyüteceğiz ve vatandaşımızın refah seviyesini daha da yükselteceğiz. 'yi küresel ekonomide zirvelere taşıyacağız.

EKONOMİ BEREKETLENİYOR: Enflasyonu daha da aşağılara çekmek için mücadele etmeye devam edeceğiz. Biz asgari ücreti artırdığımızda, vaatlerimizi birer birer yerine getirdiğimizde felaket tellalları bunun enflasyon üzerinde büyük baskı oluşturacağını ve 'nin enflasyon kıskacına gireceğini ifade etmişlerdi. Onlar bilmiyorlar. Biz milletimize imkân verdikçe ekonomimiz bereketleniyor.

FAİZ AŞAĞILARA İNECEK: Önümüzdeki dönemde kur, faiz ve enflasyon aşağı yönde beraber gidecek. Yatırım ortamını iyileştirmeye, çalışanlarımızın hayat standartlarını yükseltmeye ve ekonomimizin rekabetçi karakterini güçlendirmeye devam edeceğiz.

SUR'DA ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK
Terör örgütlerinin tahrip ettiği şehirleri ruhunu, ahengini, tarihini, kimliğini koruyarak yeniden imar edeceğiz. Bölgede yapılacak çalışmalar ekonomiyi canlandıracak ve esnafımızın yüzü yeniden gülecek. Bu bağlamda çarşı kültürü özenle korunacak, Diyarbakır mimarisine uygun şekilde yeniden inşa edilecek. Cevatpaşa, İçkale, Fatihpaşa bölgeleri ile Alipaşa ve Lalebey mahallelerindeki tarihi doku ihya edilecek. Gazipaşa Caddesi üzerindeki işyerleri rehabilite edilerek ekonomik yapının canlanması sağlanacak. Bu çalışmaları orada yaşayan insanlarla birlikte onların rızasıyla yapacağız. Evleri yıkılan insanlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, ticaret erbabımızın, esnafımızın rızasını mutlaka arayacağız. Mülkiyet haklarına, ticari hayata, kültürel ve tarihi mirasa aykırı bir şey yapmayacağız. Demokrasi ve hukukun benimsendiği bir zeminde, sürdürülebilir kalkınmanın önünü daha da açmak için gereken tüm düzenlemeleri yapacaklarını söyleyen Başbakan Davutoğlu, "Dünya ekonomisine tam bir entegrasyon sağlayacağız" dedi.

kalan karakter 1000

Ömer Ömer

Benim anlamadığım nokta önceki sene 12 TL ye satılan çay bugün 25 TL oldu mu olmadı mı? Eğer enflasyon % 8 se bu çay fabrikaları niçin fiyatı bu kadar yükselttiler. Buna hükumet bir önlem alamıyor mu? Bu bir örnek. Markete gidersen her şeye aynı şekilde % 100 zam geldiğini anlarsınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 06.04.2016 07:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.