Cumhurbaşkanı Erdoğan tahtadan mesaj verdi

Giriş Tarihi: 18.11.2014 17:23 Güncelleme Tarihi: 18.11.2014 22:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan tahtadan mesaj verdi

Pursaklar Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tahtaya "Millet iradesi, başarının sırrı düşün, uygula, neticelendir" diye yazdı.

Pursaklar Alparslan Caddesi üzerinde bulunan okulu ziyaretinde konuşan Erdoğan, vatandaşları ve öğrencileri selamladı ve öğrencilere başarılı bir gelecek temenni etti.

Pursaklar'a gelmeden önce Gazi Mahallesindeki Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin ve 155 eğitim - öğretim tesisinin açılışını yaptıklarını hatırlatan ve bu yatırımların tutarının 500 milyon lira olduğunu ifade eden Erdoğan, Pursaklar Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'nin de bugün resmi açılışının gerçekleştirildiğini söyledi.

OSMANLI-CUMHURİYET TARİHİNİ YAKALAYACAĞIZ


Derslik inşasının büyük bir hızla devam ettiğini kaydeden Erdoğan, "Osmanlı ve Cumhuriyet tarihi dahil şuanda 12 senede yaptıklarımız inşallah şöyle birkaç yıl içerisinde aynı sayıyı yakalayacak. Çünkü yavrularımızın 60 - 70 kişilik dersliklerde okumasını istemiyoruz, azami 30 öğrenci kapasiteli derslik olacak, daha fazlası olmayacak. Çünkü kaliteli, nitelikli eğitim olacaksa sınıfların bizim okuduğumuz zamandaki gibi olmaması lazım, bizim sınıfımızda 75 öğrenci vardı, ama şimdi ben inanıyorum ki burada 30'un altındadır" diye konuştu.

BAŞARININ SIRRI

Girdiği bir derslikte öğrencilere başarının sırrını da veren Erdoğan, tahtaya "Oku, düşün, uygula, neticelendir" diye yazdı. Erdoğan "Millet iradesi" şeklinde bir de başlık açtı.

"İŞTE MESELE BU"

Kız öğrencilere sınıf mevcutlarının 30'un altında olup olmadığını soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'evet' yanıtını alması üzerine, "Buyurun mesele bu, nitelikli eğitim-öğretim olacak. Bugün bu 155 eğitim-öğretim tesisinin açılışını yaparken Pursaklar'a söz verdik. Dedik ki; Pursaklar'a uğrayacağız, oradaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin sınıflarından birkaç tanesini dolaşalım dedik" dedi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİDEN OKUL SIRALARINDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pursaklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.Cumhurbaşkanı Erdoğan Pursaklar'a gelmeden önce Gazi Mahallesindeki Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin ve 155 eğitim - öğretim tesisinin açılışını yaptıklarını ifade ederek, bu yatırımların tutarının 500 milyon lira olduğunu söyledi.

Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığının da tesislerinin olduğunu bölümün de açılışının yapıldığını belirterek, "Geliş - gidiş güzergahım yol olarak hep burası, havalimanına giderken, gelirken Pursaklar'dan geçiyoruz. Pursaklar, her geliş - gidiş de bir başka, devamlı değişiyor. Bir değişim var Pursaklar'da. Bu bir zihniyetin ortaya koyduğu değişim, bu olmasaydı ben inanıyorum ki 15 - 20 yıl önceki Pursaklar'ı bir düşünelim. Neydi, bugün ne? Burada bir şey yatıyor. Bir eski Türkiye vardı, bir de şu anda inşası yapılan yeni Türkiye var. Göreve geldiğimizden bu yana mili bütçemizin yüzde 50'sini daima Milli Eğitim'e ayırdık, kadroların yaklaşık yüzde 50'sini daima Milli Eğitim'e ayırdık. Niye? Çünkü öğretmen açığımız çok fazlaydı. Şu anda da var, ama onlar giderilecek, bunlarda kararlıyız" şeklinde konuştu.

Derslik inşasının büyük bir hızla devam ettiğini kaydeden Erdoğan, "Osmanlı ve Cumhuriyet tarihi dahil şuanda 12 senede yaptıklarımız inşallah şöyle birkaç yıl içerisinde aynı sayıyı yakalayacak. Çünkü yavrularımızın 60 - 70 kişilik dersliklerde okumasını istemiyoruz, azami 30 öğrenci kapasiteli derslik olacak, daha fazlası olmayacak. Çünkü kaliteli, nitelikli eğitim olacaksa sınıfların bizim okuduğumuz zamandaki gibi olmaması lazım, bizim sınıfımızda 75 öğrenci vardı, ama şimdi ben inanıyorum ki burada 30'un altındadır" diye konuştu.Kız öğrencilere sınıf mevcutlarının 30'un altında olup olmadığını soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'evet' yanıtını alması üzerine, "Buyurun mesele bu, nitelikli eğitim-öğretim olacak. Bugün bu 155 eğitim-öğretim tesisinin açılışını yaparken Pursaklar'a söz verdik. Dedik ki; Pursaklar'a uğrayacağız, oradaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin sınıflarından birkaç tanesini dolaşalım dedik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan tahtadan mesaj verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN