Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu elleri kıracağız

Giriş Tarihi: 16.2.2015
Bu elleri kıracağız

Başbakan Davutoğlu, Özgecan Aslan'ın vahşice katledilmesini kınadı: Dünyadaki en namert kişi kadına el uzatandır. Kim uzatırsa uzatsın, kadına uzanan eller kırılsın. Bu elleri kıracağız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesine sert tepki gösterdi. Kadına uzanan ellerin kırılacağını söyleyen Davutoğlu, "Kim uzatırsa uzatsın, kadına uzanan eller kırılsın" dedi. Antalya'da AK Parti İl Kadın Kolları Kongresi ile 152 tesisin toplu açılış törenine katılan Davutoğlu, tüm Türkiye'de tepkilere yol açan vahşi cinayete değindi. Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katil zanlılarının en ağır şekilde cezalandırılacağını da ifade eden Davutoğlu, "Özgecan kızımızın katledilmesi hepimizi derinden yaraladı. Özgecan'a bunu yapanlar en sert şekilde cezalandırılacaktır. Adaletin onlara en sert şekilde mukabelede bulanacağına inanıyorum" diye konuştu.ADI YAŞAYACAK
Özgecan Aslan'ın ailesine taziyede bulunduğunu kaydeden Davutoğlu, şunları kaydetti: "Bu tür şiddetin tekrar olmaması için ne gerekiyorsa yapacağız. Özgecan evladımızın adının yaşaması için, Antalya'dan bir haberimizi ailesine iletiyorum. Bugün Antalya'da bir gençlik merkezi açıyoruz. Bu gençlik merkezinin adını Özgecan Aslan koyacağız. Ki bu genç kızımızın acısı unutulmasın."

"BU ELLERİ KIRACAĞIZ"
"Özellikle erkeklerin bu sloganı her yere yaymasını istiyorum: Kadına uzanan eller kırılsın. Bu elleri kıracağız. İnsanoğlunu gördüğü en namert kişi kadına el uzatan kişidir. Rahmetli, anam derdi ki erkeğin kötüsü kadına el uzatır, kadının kötüsü çocuğa el uzatır. Hükümet ne tedbir alırsa alsın en önemli koruma faaliyeti eğitimle başlar. Kadınlar bizim başımızın tacıdır. Kızlarımızın eğitimine kadınlarımızın eğitimine katkı vermeye devam edeceğiz. En asli görev annelerimizi, kadınlarımızı koruma görevidir."

"SEFERBERLİK BAŞLATIYORUZ"
"Özgecan için, şiddet gören tüm kadınlar için, kadınlarımız seslerini yükseltmeli, ayağa kalkmalı. Bütün kardeşlerimiz bacılarımız için beraber söyleyelim: Kadına uzanan eller kırılsın. Kadına uzanan eller kırılacak inşallah... Kadına yönelik şiddeti tümüyle ortadan kaldırmak için seferberlik ilan ediyoruz. AK Parti kadroları şu andan itibaren kadına yönelik şiddet için seferberlik halindedir." Bu arada Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'nun, Özgecan Aslan'ın ailesini ziyaret edeceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu elleri kıracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN