Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin ında başörtülüler böyle dışlandı

'nin ında başörtülüler, yaptıkları iş ve sahip oldukları meslekler üzerinden bariz bir şekilde dışlandı.

Giriş Tarihi: 12.4.2015 22:43 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 10:34
CHP'nin reklamında başörtülüler böyle dışlandı
'nin "milletçe lıyoruz" kampanyası için çektiği filminde Türkiye'nin belli bir kesiminden çok sayıda başörtülüye yer verildi. Fakat başörtülüler, yaptıkları iş ve sahip oldukları meslekler üzerinden bariz bir şekilde dışlandı.

CHP'nin 7 Haziran leri için özel olarak hazırlattığı ve içerisinde 10 ayrı sektörde çalışma ortamlarının gösterildiği seçim reklamında, başörtülüler konfeksiyon atölyesindeki makineci ve tarladaki mevsimlik işçiler olarak canlandırıldı.


KONFEKSİYONDA 4 BAŞÖRTÜLÜ


CHP'nin iktidara karşı protesto amaçlı alkışlattığı doktorlar, avukatlar ve ofis ortamındaki çalışanlar arasında ise başörtülü kadınlar yer almadı. Konfeksiyon atölyesindeki çalışanlar arasında 4 başörtülü kadına yer veren CHP, hastane sahnesinde ise başörtülü doktor veya hemşirelere yer vermedi.

BAŞÖRTÜLÜLER TARLADA


CHP aynı şekilde tarlada çalışan mevsimlik işçilerin çoğunu başörtülü olarak resmederken, bayan kuaförü, adalet sarayı, ofis ortamı, kapalı çarşı ve meydanda toplanan insanlar arasındaki hiçbir kadını başörtülü olarak göstermedi.

ÖZGÜRLÜK, ADALET, DEMOKRASİ..


Ali Taran'ın CHP için hazırladığı reklam filmi ilk kez Kartal mitinginde izletildi. "Özgürlüğe" de vurgu yapılan filmde başörtülülerin çalıştıkları iş alanları ve meslekleri ile adeta kamusal alandan dışlanması sosyal medyada da gündem oldu. Reklam metninde iktidarı "özgürlüğe, adalete, demokrasiye ve Cumhuriyete" zulmetmekle suçlayan CHP'nin, başörtülülere yönelik bu yaklaşımı 28 Şubat zihniyetini tekrar gözler önüne serdi.

Kaynak : Yeni Şafak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'nin reklamında başörtülüler böyle dışlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN