Muhalefetin vaatleri vapurlarda eşantiyon dağıtanlar gibi

Uzmanların 7,2'lik deprem beklediği İstanbul'daki binalar depreme hazır mı? Türkiye'deki 6,5 milyon riskli yapıda kentsel dönüşüm ne zaman başlayacak? İstanbul'un en önemli sorunu olan trafik sorununun çözülmesi için neler yapılıyor? A Haber'de Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj'da işte bu sorulara yanıt arandı. Programın konuğu Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ydi.

Giriş Tarihi: 5.5.2015 09:55 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 11:00
Muhalefetin vaatleri vapurlarda eşantiyon dağıtanlar gibi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye'deki binaların çoğunun mühendislik hizmeti almadan yetersiz malzemelerle yapıldığını, bu nedenle riskli binaların yıkılıp yeniden yapılması gerektiğini söyledi. Mecbur kalmadıkça kentsel dönüşüm yapmadıklarını belirten Güllüce, "İstanbul'un arazisi çok küçük ve her yeri şehir" ifadesini kullandı.

"NÜKLEER ENERJİDE DIŞA BAĞIMLILIKTAN KURTULMALIYIZ"

Nükleer santrallerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Güllüce, "Enerjiyi üreten tesisleri yapmalıyız ve dışa bağımlılıktan kurtulmalıyız. ÇED'i çok ciddi yapıyoruz, Avrupa standartlarının üstündeyiz" dedi.

"MUHALEFETİN VAATLERİ VAPURLARDA EŞANTİYON DAĞITANLAR GİBİ"

Muhalefetin ekonomik vaatlerini eleştiren Güllüce, "Vapurlarda eşantiyon dağıtanlar gibi muhalefetin vaatleri. Vatandaş bunlara gülüyor. Devlet yönetmek itibar, bilgi, matematik işidir. Vatandaş size güvenmiyorsa bu iş olmaz. O zaman nasıl bir miktar oyumu arttırabilirim diye düşünürler. CHP'nin hükümet olma derdi yok zaten. Kılıçdaroğlu'nun derdi partinin başında kalmak. Oyunu bir puan artırırsa partideki bölünme tehlikesini ortadan kaldıracak ve kendisini başarılı sayacak" diye konuştu.

Muhalefetin hükümetin yaptığı çılgın projelere karşı çıkmasına tepki gösteren Bakan Güllüce, "Hızlı trene, havaalanına, Kanal İstanbul'a Üçüncü Boğaz Köprüsü'ne karşı çıkıyorlar. Bunları anlamak mümkün değil. Üçüncü boğaz köprüsü her Türk vatandaşının gurur duyacağı bir proje ve İstanbul'un trafiğine de büyük kolaylık sağlayacak" ifadelerini kullandı.

"ÇOCUKLARIMLA YETERİNCE BERABER OLAMADIM"

Özel hayatıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Güllüce, çocuklarıyla yeterince beraber olamamaktan yakındı. Türkiye'de kitap okuma oranının çok düşük olduğundan üzüntü duyduğunu belirten Bakan, "Maalesef ki dünyada en az okuyan insanlardanız. Şu anda Hz. Ali'yi okuyorum, aynı anda 2 - 3 kitap okurum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhalefetin vaatleri vapurlarda eşantiyon dağıtanlar gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN