Sanat Meclisi'nden Defne Halman'a destek!

Rumeli Hisarı’ndaki yıllar önce yıkılan ve sadece minaresi kalan Rumeli Hisarı Boğazkesen Mescidi’nin Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yeniden hayata kazandırılması girişimi, Sadri Alışık Ödül töreninde oyuncu Defne Halman tarafından “bu mescide izin vermeyelim” sözleri ile protesto edilmişti. Ödül törenine katılanların da alkışladığı bu tahammülsüz yaklaşım toplumun her kesiminden büyük tepki toplamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da “kimin bağından kimi kovuyorsunuz” şeklindeki bu açıklamasıyla sert şekilde eleştirdiği bu yaklaşım kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 11.5.2015 16:02 Güncelleme Tarihi: 11.5.2015 16:09
Sanat Meclisi'nden Defne Halman'a destek!

Bugün kendilerini Sanat Meclisi olarak tanıtan bir grup sanatçıdan oluşan topluluk, 'Mescidi yaptırmayacağız" diyen oyuncu Defne Halman'a destek verdi.

AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ:

DEFNE HALMAN YALNIZ DEĞİLDİR! SANATÇIYA SALDIRILARINIZA KARŞI DİRENECEĞİZ!

Her gün yeni bir sindirme, baskı ve susturma saldırısına tanık oluyoruz. Sanatçılar üzerinde yoğunlaşan bu saldırıları, bir sindirme operasyonu olarak değerlendiriyoruz!

RUMELİ HİSARINA MESCİD YAPMAYA ÇALIŞANLARA İZİN VERMEYELİM!

Şimdi de Sadri Alışık Ödül Töreninde söylediği sözler nedeniyle Tiyatrocu Defne Halman'a karşı yürütülen kampanya başlatıldı. Niçin? Çünkü "Birlikte ne kadar güçlüyüz. Ne kadar güzeliz. Bu gücümüzü sansüre karşı koymak için kullanalım. AKM'yi çürümeye bırakanlara dur demek için kullanalım. Rumeli Hisarı sahnesine mescit yapmak isteyenlere izin vermeyelim. Hep beraber sesimiz çok yüksek çıkıyor. Beraber direnelim…" dediği için!


DEFNE HALMAN'IN SÖZLERİ GERÇEĞİN İFADESİDİR!

Bu sözler, bir gerçeğin ifadesidir! Yandaş basından başlayıp devletin en yüksek kademesine kadar uzanan isimleri bu kadar kızdıran şey nedir? Bir sanatçı, söylediği ve doğru söylediği bu sözler nedeniyle neden hedef gösterilir? … Defne Halman'ın yanındayız… Ve sonuna kadar beraberiz. Sanata ve duyarlı sanatçıya karşı yürütülen susturma operasyonlarına son!

SANAT MECLİSİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanat Meclisi'nden Defne Halman'a destek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN