Seçime günler kala yeni kaos planı

Taksim Dayanışması, Gezi direnişinin 2’inci yıldönümünde “Her yerdeyiz” sloganıyla Taksim Gezi Parkı’nda eylem çağrısı yaptı.

Giriş Tarihi: 28.5.2015 00:28 Güncelleme Tarihi: 28.5.2015 00:35
Seçime günler kala yeni kaos planı
Karaköy'de bulunan Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi'nde dün bir araya gelen Dayanışma üyeleri, 31 Mayıs günü saat 13.00'de Taksim Gezi Parkı'nda, saat 15.00'de de eş zamanlı olarak Abbasağa ve Özgürlük Parkı'nda Gezi Buluşması'nda bir araya geleceklerini söyledi. Toplantıya Taksim Dayanışması üyelerinden Yüksek Mimar Mühendis Mücella Yapıcı, Dr. Ali Çerkezoğlu ile kent teorisyeni, siyaset bilimci David Harvey katıldı.

Yapılan ortak açıklamada, "Bizler işçiler, işsizler, emekçiler, güvencesizler, göçmenler, öğrenciler, halklar yani görmezden geldikleriniz. Görüyor musunuz biz artık her yerdeyiz. Parkta direnen kırmızılı kadınlar, Taksim Meydanı'nda piyano çalan sanatçılar, duran adamlar TOMA suyu karşısında bedenini siper edenler olarak her yerdeyiz. Penguen kanallarının önünden ayrılmayan plaza çalışanları, meydanlarda kandil kutlayan yeryüzü sofraları kuranlar olarak her yerdeyiz. Taksim Dayanışması olarak bu yıl bütün dünyaya her yerdeyiz diye seslenmek istiyoruz. Ethem, Ali İsmail, Abdocan, Mehmet, Medeni, Hasan Ferit, Ahmet ve Berkin'in adlarının anıldığı, suretlerinin yansıdığı her yerdeyiz" denildi.

Kaynak: Odatv.com
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçime günler kala yeni kaos planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN