Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Partiler sağlıklı değerlendirsin

Giriş Tarihi: 9.6.2015
Partiler sağlıklı değerlendirsin
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan seçim sonuçları için, "Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir" dedi. Sonuçların ülke ve millet için hayırlı olmasını temenni ettiğini ifade eden Erdoğan, partilere istikrar ve güven ortamı için hassasiyet gösterme ve sorumlu davranış sergileme çağrısı yaptı. Erdoğan, seçim sonuçlarına ilişkin yazılı bir açıklama ile değerlendirmede bulundu. Açıklamada şunları kaydetti:
MİLLETİN TAKDİRİ: Pazar günü gerçekleşen 2015 Genel Seçim sonuçlarının, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Seçimlere katılım oranının yüksekliği, aziz milletimizin iradesini sandığa yansıtma ve demokrasi konusundaki kararlılığının ifadesidir. Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir.
PARTİLER SONUCU SAĞLIKLI DEĞERLENDİRMELİ: Sonuçların hiçbir partiye tek başına iktidar imkanı vermediği mevcut tablonun, yarışa katılmış olan tüm partiler tarafından sağlıklı ve gerçekçi bir değerlendirmeye tabi tutulacağına inanıyorum.
SAĞDUYU VE SORUMLULUK ÇAĞRISI: Seçim sonrasında başlayan bu yeni süreçte, ülkemizdeki istikrar ve güven ortamının, demokratik kazanımlarımızın korunması için tüm siyasi partilerin gerekli hassasiyeti göstermeleri, sorumlu bir davranış sergilemeleri büyük önem arz etmektedir.

PUTİN'LE GÖRÜŞTÜ
Erdoğan dün, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Putin, seçimin Türkiye için hayırlı olmasını diledi. İki lider, Avrupa Oyunları'nın açılışını takiben cumartesi günü Bakü'de bir araya gelmeyi kararlaştırdı. Azerbaycan lideri İlham Aliyev de Erdoğan'a seçime ilişkin hayırlı olsun dileklerini iletti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Partiler sağlıklı değerlendirsin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN