Akdoğan: HDP tabanı bu taşeronlardan hesap sormalıdır

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 25.7.2015 22:12 Güncelleme Tarihi: 25.7.2015 22:21
Akdoğan: HDP tabanı bu taşeronlardan hesap sormalıdır
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "HDP'yi Çözüm Süreci'nin düşmanı, statüko cephesinin projesi yapanlar, gelinen durumun sorumlusudur" değerlendirmesinde bulundu.

Akdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklama yaptı.

Yalçın Akdoğan, "HDP'yi Çözüm Süreci'nin düşmanı, statüko cephesinin projesi yapanlar, gelinen durumun sorumlusudur. HDP tabanı bu taşeronlardan hesap sormalıdır" ifadesini kullandı.

PKK terörünün, demokrasiye ve milletin yaşamsal haklarına kastettiğini belirten Akdoğan, "Kamu düzeni ve güvenliği çalışmaları, hak ve özgürlüğü daraltmayı değil, güvence altına almayı amaçlıyor. Aziz milletimizin huzur ve güvenliği için 'Barış Harekatı'na katılan ve başarılı operasyonlar gerçekleştiren güvenlik güçlerimize teşekkürler" ifadelerini kullandı.

Akdoğan açıklamasında şunları kaydetti: "Demokrasi-güvenlik dengesini bozmaya yönelik girişimlere karşı hukukun gereği elbette yapılacaktır. Demokratik güvenlik perspektifi yadsınamaz. 'Hem siyaset konuşsun hem silahlar' diyen istismarcı anlayış çökmüştür. PKK'nın terör ve şiddeti süreci zehirlemiştir. Elinden ve ağzından kan damlayanlara karşı demokrasimizi büyüteceğiz ama halkın üzerinde baskı ve zulüm kurmak isteyenlere müsamaha etmeden."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan: HDP tabanı bu taşeronlardan hesap sormalıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN