Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yine Cumhuriyet, yine yalan ve iftira

FETÖ tarafından finanse edilen Cumhuriyet Gazetesi Fetullahçı polisler tarafından sızdırılan MİT TIR’ları görüntülerini yalanlarla süsleyerek Türkiye’yi uluslararası kamuoyuna ihbar etmişti. Devlet yöneticilerini yalan ihbarlarla Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi’nde yargılatmayı hedefleyen Cumhuriyet'in başındakiler şimdi yargıya hesap veriyor. Cumhuriyet, bugün yeni bir ihanete imza attı. Cumhuriyet'in, sınırda askerlerin IŞİD ile kirli bir ilişki içerisinde olduğu iddiası da asparagas çıktı. Yürütülen soruşturmanın Kilis Elbeyli’de sınır boyunda görevli bazı askerlerin kişisel menfaat temini ve rüşvet gibi adi suçlara karıştıklarına ilişkin iddialar üzerine başlatıldığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 22.12.2015 16:44 Güncelleme Tarihi: 22.12.2015 17:14
Yine Cumhuriyet, yine yalan ve iftira
Cumhuriyet Gazetesi'nin "IŞİD'le sınırda Kirli İlişkiler" manşeti asparagas çıktı.

Gazetenin, Kilis sınırında kişisel menfaat temini ve rüşvet gibi adi suçlara karıştıkları iddiasıyla haklarında soruşturma yürütülen askeri personeli, sanki IŞİD ile işbirliği içindeymiş de o yüzden soruşturuluyormuş gibi kamuoyuna lanse ettiği ortaya çıktı.

ADİ SUÇLULARA IŞİDÇİ DEDİLER

Cumhuriyet'in gündeme getirdiği asker kişilerle ilgili soruşturmanın Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı Askeri Savcılığı'nca yürütüldüğü fakat iddiaların hiç de gazetede yer aldığı gibi IŞİD ile alakası olmadığı saptandı. Soruşturmanın konusunun kişisel menfaat temini ve rüşvet gibi adi suçlar olduğu, bu suçların da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturmada elde edilen tapelerden ele geçen verilerden oluştuğu anlaşıldı.
ARA GÜLER'DEN CUMHURİYET'E SERT CEVAP
Ankara Savcılığı'nın yürüttüğü başka bir soruşturma sırasında Kilis Elbeyli sınırında görevli askerlerin kişisel menfaat temini ve rüşvet gibi adi suçlara karıştıklarından şüphelenince iddialar ile ilgili bir soruşturma başlatıp dosyayı suç yeri olan Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı Askeri Savcılığı'na gönderdiği belirlendi.

CUMHURİYET'TEN YİNE KARA PROPAGANDA

Ortada Cumhuriyet'in uydurduğu gibi askeri personel ile IŞİD terör örgütünün bir dayanışması olmadığına dikkat çeken adli kaynaklar, gazetenin olayı çarpıtarak Türk Silahlı Kuvvetleri personelini terör örgütü IŞİD ile kirli ilişkiler kurduğu izlenimini vermek suretiyle kara propaganda yaptığını belirttiler.

CAN DÜNDAR'IN AVUKATLARI DİLEKÇE İLE TEHDİT ETTİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yine Cumhuriyet, yine yalan ve iftira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN